2017РІК

ЗАСТОСУВАННЯ СТРАТЕГІЧНОГО МИСЛЕННЯ У РОБОТІ МІСЦЕВИХ РАД В КОРОТКОСТРОКОВІЙ ТА ДОВГОСТРОКОВІЙ ПЕРСПЕКТИВАХ

28.11.2017

Як заробити гроші та підняти економіку громади? Саме цим питанням вкотре катував депутатів. Цього разу це було в Одесі, а моїми жертвами були представники міст Бобринець (Кіровоградщина) та Баштанка (Миколаївщина), а також депутати сільських громад Олексанрівки, Прибужан з Миколаївщини та Асканії-Нової, Кочубеївки, Музиківки з Херсонщини.

Після вже традиційних гострих дебатів зі мною про “мало грошей”, “хай держава зробить”, “дайте нам інвестора”, “потріба субвенція”, “хай уряд підіймає економіку”, “олігархи все вкрали, то тепер хай створять робочі місця” та інших подібних висловів, які свідчать про небажання брати відповідальність на себе за економічний розвиток, ми посварилися, помирилися, подискутували, знову посварили та помирилися і врешті дійшли до компромісів. Зокрема, депутати погодилися, що за допомогою об’єднання ресурсів громади, бюджету, підприємців та місцевої громади, в найближчий час можна почати заробляти гроші, а саме :
– пекарня;
– ставок з рибою;
– туристичний потяг (для заповіднику “Асканія Нова”);
– мотузковий парк;
– міні-ГЕС;
– лікарські рослини;
– сироварня;
– мисливське угіддя (фазан);
– “помідорня” (сушений помідор, томатна паста, консервація);
– “рибня” (обробка риби);
– еко-ярмарка;
– ковбасний цех;
– борошно/макаронний цех;
– етно-хата;
– сад;
– “олійня”;
– козяча ферма;
– сувеніри з дерева;
– кухарство місцевої кухні;
– шовкопрядний цех;
– перукарня;
– хостел;
– теплиця;
– комбікормовий цех;
– еко-масло;
– міні-ферма;
– “столярня”;
– ритуальна фірма;
– пілет;
– екологічний сік;
– сонячні панелі;
– охоронна фірма;
– тротуарна плитка;
– платний туалет;
– міні-цегляний цех;
– театральний туризм та Троцький (для Бобринця);
– кемпінг;
– часник;
– папуги (для Баштанки);
– міні-свинна ферма;
– еко-макарони;
– “медовня” (очитска, заготівля, пакування меду);
– еко-ярмарок.

Фактично це все, що потрібно знати про створення нових робочих місць.

Вдумайтеся, в громадах часто відсутні такі елементарні речі, як хлібопекарня, столярний цех, побутові послуги тощо. Це все потрібно для нормальної життєдіяльності громади. Не витрачати бюджет на ремонти та благоустрій, а створювати робочі місці. Не проїдати бюджетні кошти, а починати самостійно заробляти гроші. 


Але від себе ще додам, що крім цього, постійно пояснюю владі на місцях. А саме, що інвестиції олігархів та міжнародних кампаній, це в певних випадках може бути добре, але економічний розвиток на місці слід починати з елементарного підприємництва, малого, середнього бізнесу, розвитку власних справ господарів та членів громади. Наше завдання не просто заробітки для людей, а нам потрібно відповісти на питання про призначення громади та її мешканців, перетворити заробітчан і наймитів на господарів та власників. Громаді потрібно посилити унікальні сторони та підкріпити це економічною базою. Тільки так ми зможемо створити реальне самоврядування спроможних та фінансово самодостатніх людей. Тобто робочі місця потрібні передусім у виробництві тих товарів та послуг, які роблять багатшими саме мешканців громади, а не чужого інвестора! 

DSC_0029

Олександр СОЛОНТАЙ, експерт Інституту Політичної Освіти

ПАРТНЕРИ

Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image