2018 РІК

НА НАЙВИЩОМУ РІВНІ ЗУСТРІЧАЛИ В БРЮССЕЛІ ДЕЛЕГАЦІЮ З УКРАЇНИ

29.05.2018

Відбулася навчальна поїздка в Брюссель учасників програми кращих практик місцевого самоврядування, а саме 15 мерів, депутатів місцевих рад та громадських діячів, які перед цим рік навчалися в Інституті Політичної Освіти. Поїздку організував Інститут Роберта Шумана (м. Будапешт) та партнерські організації за фінансової підтримки Вишеградського фонду в рамках проекту «Кращі європейські практики самоврядування».

IMG_2280

Це була унікальна поїздка-стажування, яка передбачала прийняття на найвищому рівні. Зокрема, учасники стажування отримали змогу поспілкуватися з представниками Європейського парламенту, Європейської комісії, політичних партій, дипломатами, аналітичними центрами, фондами та експертами. Кожна зустріч була по-своєму особлива, вони доповнювали одне одну, тому молоді починаючи політики з України змогли побачити весь спектр та різноманіття напрямків співпраці з Європейським Союзом. Цю ж тезу підтвердила зустріч з Головою місії України при ЄС Миколою Точицьким, який акцентував увагу всіх на тому, що співпраця України та ЄС поглиблюється найбільше там, де за сферою або проектом стоять конкретні живі люди, які «будують мости співпраці». Користуючись нагодою, дякуємо главі дипломатичної місії України за участь та  підтримку.

Вражаючими були зустрічі з депутатами Європейського парламенту, членам Комітету регіонів Маркос Юваничем та Григором Асєновим, а також експертами та місцевими політиками, які говорили так, як справжні експерти. До прикладу, в питаннях реформи децентралізації, а ця реформа найбільш цікава була присутнім, вони запропонували обґрунтовані пропозиції, як досягнути успіху в реалізації змін в сфері місцевого самоврядування в тих умовах, які наразі складаються в Україні. Політики були значно відвертіші, ніж чиновники, і це дозволило зрозуміти різницю в підходах Брюсселя, по відношенню до України. Ми щиро вдячні за відверті відповіді на прямі питання, зміст яких з зрозумілих причин ми розповідати не можемо.

Цю ж різницю та своєрідну реакцію на події в Україні можна було простежити в словах експертів та радників, які якраз готували рішення про поновлення кредитування України на суму 1 млрд.євро, за умови ухвалення реформ, в тому числі виборчого законодавства. До речі, учасники проекту не залишилися байдужими і до цієї теми, і тому синхронно з всеукраїнськими акціями, провели міні-акцію під стінами Європейського парламенту в підтримку чесних виборів!

Унікальною була можливість спілкування з Світланою Кобзар, аналітиком по Україні, яка наразі працює в Європейському фонді підтримки демократії. Вони з командою розпочали унікальну програму фінансової підтримки проектів та організацій, відповідно до актуальних, нових потреб, що виникли в Україні у зв‘язку з постреволюційним періодом, російсько-українською війною, початком реформ. Таким чином, учасники отримали пропозиції подальшого розширення та підтримки українських ініціатив.

Слід відзначити, що наша делегація стала частиною «українського тижня в Брюсселі», адже саме на ці дні припали візити чисельних делегацій з України, в тому числі понад 200 учасників Української Академії Лідерства (УАЛ), з молоддю з якої, наші лідери мали можливість поспілкуватися прямо на Град-Плаці.

IMG_2296

Інститут Політичної Освіти сподівається, що всі учасники нашого проекту, продовжать роботу з громадянами, вже з новими силами та знаннями, щоб і надалі практично втілювати найкращий європейський досвід в Україні!

ПАРТНЕРИ

Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image