2018 РІК

ПЕРШЕ СТАЖУВАННЯ В ЄС ЗАВЕРШЕНО, АЛЕ ПРОЕКТ ТРИВАЄ

10.05.2018
slider

Делегація кращих учасників з тих семінарів, які були раніше проведені в Україні Інститутом Політичної Освіти та Інститутом Роберта Шумана (м.Будапешт), успішно пройшли стажування в Угорщині, Словаччині, Чехії та Польщі. До участі були відібрані мери, місцеві депутати, заступники, журналісти та громадські діячі, які не лише успішно навчалися в Україні, але й між семінарами почали втілювати проекти змін на місцевому рівні. Частина з них вже досягнула позитивних результатів, а частина продовжує втілювати проекти. Тому поїздка в країни Вишеградської четвірки була для них одночасно і подальшим навчанням, і заслуженою нагородою, як і обіцяв напередодні Інститут Політичної Освіти.

 

 

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

Щодо програми першого стажування, яке успішно завершилося, то вона повністю відображала всі найактуальніші проблеми місцевого розвитку в Україні – економічний розвиток, ефективна робота місцевої влади, політична та громадська діяльність на місцевому рівні. Зокрема, з метою правильного та системного використання можливостей децентралізації, учасники з України ознайомилися з проектами економічного розвитку в малих та середніх містах Угорщини та Чехії. Зокрема, в Угорщині відбулося з знайомство з роботою міської влади, програмою створення індустріальних парків та сучасних промислових зон. Натомість, в Чехії була унікальна можливість відвідати виставку-ярмарок «Розумне місто» в місті Брно, яке до того ж спеціалізується на виставковій та торговій діяльності. Тут відбулося ознайомлення з кращими практиками в усіх сферах – енергетика, утилізація сміття, транспорт, водопостачання, дорожнє господарство, комунальний сервіс тощо.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Не обійшла стороною делегація і міждержавні стосунки України та Угорщини, зокрема було здійснено візити в офіс української діаспори в Будапешті, а також проведено ряд зустрічей з політиками та депутатами в Угорському парламенті. Зачіпалися теми мови, освіти, торгівлі, НАТО, позиції країн в умовах російсько-української війни. Також міжнародні стосунки та відносини України з країнами Вишеградської четвірки детально обговорювалися на зустрічі в Посольстві України в Словаччині, а також з представниками Вишеградського фонду (м.Братислава). Разом з тим, ці питання не були головною метою візиту, тому все ж таки більшість питань та спілкування проходило в межах тематик децентралізації, розвитку самоврядування, економічної політики місцевих громад та передачі кращих практик і змін, які відбуваються в колишніх країнах соціалістичного табору.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Також учасникам стажування надзвичайно пощастило з датами візиту, адже якраз в ці дні в місті Краків відбувався один з найбільших форумів місцевого самоврядування Східної Європи, де було дуже багато інших учасників з України. Тому наша делегація, яка сформована з одних з найкращих практиків місцевого самоврядування та громадських діячів місцевого самоврядування, отримала змогу спілкуватися з іншими лідерами самоврядування Польщі та України на потужній, відомій, експертній міжнародній площадці.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Проект «Кращі європейські практики місцевого самоврядування» втілюється Інститутом Політичної Освіти, Інститутом Роберта Шумана, Вишеградським фондом та партнерами в Україні, Угорщині, Словаччині, Чехії та Польщі. Надалі планується, що учасники завершать втілення власних проектів, підвищать свої знання в сфері місцевого самоврядування та реалізації політичної діяльності на місцевому рівні, а частина з них пройде стажування в столиці Європейського Союзу в Брюселі вже в травні 2018 року.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

ПАРТНЕРИ

Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image