2016 рік

ПОСИЛЕННЯ МІСЦЕВОЇ ДЕМОКРАТІЇ

7.07.2016

Протягом першого півріччя 2016 року Інститутом Політичної Освіти у партнерстві з NED було організовано чотири семінари для депутатів місцевих рад в рамка проекту «Посилення місцевої демократії». Їх учасниками стали понад сто місцевих депутатів з різних регіонів України. Ще до початку проекту з числа депутатів, які вибороли можливість стати учасниками проекту депутатів було  сформовані регіональні групи, для кожної з яких було організовано три заходи, які розпочалися ще у 2015 році.

Так, у 2016 році «східна» група з 28 до 30 січня працювала у Харкові  з 14 до 16 квітня у Полтаві, а «центральна» з 25 до 27 березня у Чернігові та з 9 до 11 червня у Львові.

Експертами у семінарах стали кращі вітчизняні фахівці з питань місцевого самоврядування.

В зазначених вище семінарах брали участь  експерти Інституту Політичної Освіти. Зокрема, Олександр Солонтай, експерт Інституту Політичної Освіти, ознайомив учасників семінарів з останніми змінами в нормативно-правовій базі місцевого самоврядування та їх впливом на ефективність органів місцевого самоврядування, а також розповів про важливі аспекти в роботі депутатських груп та фракцій.

DSC_0006

Крім цього, Олександр Солонтай багато уваги надав процесу децентралізації в Україні, ролі та значенню місцевих рад в ньому.

DSC_0031

Багато уваги протягом семінарів надавалося питанням, пов’язаним з бюджетним процесом та реформі децентралізації. Зокрема, доктор наук з державного управління, професор, завідувач кафедри державного управління і  місцевого самоврядування  Херсонського національного  технічного університету Іван Лопушинський та старший викладач кафедри соціальних і економічних дисциплін Комунального вищого навчального закладу «Херсонська академія неперервної освіти» Юрій Гаврилюк , розкриваючи зміст своєї теми «Бюджетний процес в Україні», загострили увагу на що мають звертати увагу депутати місцевих рад при формуванні та прийнятті бюджетів своїх громад.

DSC_0006

Не менш цікавими та корисними для учасників семінарів були теми, які висвітлював експерт Інституту Політичної Освіти Андрій Осіпов. Зокрема мова йде про «Організація роботи ради. Як зробити роботу депутатського корпусу ефективнішою», «Система місцевої ради. Конкурентна влада» та «Суть, завдання та можливості постійних депутатських комісій». Власне щодо останньої, то Андрій Осіпов презентував всім учасникам розроблений ним посібник «Постійні комісії як інструмент депутата місцевої ради».

DSC_0043

Директор Інституту Політичної Освіти Андрій Странніков провів тренінги «Мистецтво комунікації з чиновниками» та «Мистецтво публічного виступу», під час яких депутати могли оволодіти психологічними аспектами співпраці з чиновниками та основами ораторського мистецтва.

DSC_0051

Про можливості співпраці депутатів місцевих рад з громадськими організаціями надав інформацію учасникам семінару у м. Чернігів експерт Інституту Політичної Освіти Любомир Грицак.  Основну увагу було приділено програмам міжнародної технічної допомоги, які можуть використовувати органи місцевого самоврядування України для вирішення нагальних проблем. У Харкові Любомир Грицак розповідав учасникам семінару про те як ефективно використовувати такі інструменти в роботі депутатів як депутатські запити та звернення.

DSC_0016

Експертом ІПО Сергієм Богданенком були висвітлені теми, присвячені використанню новітніх методів спілкування з громадськістю на місцевому рівні та організації ефективної роботи депутатської приймальні.

DSC_0047

Питання реформи децентралізації в Україні невід’ємно пов’язана з питанням створення об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). Депутати місцевих рад відіграють важливу роль в цьому процесі, оскільки на їх плечі лягає роз’яснювальна робота з своїми виборцями. Експерт-практик Інституту Політичної Освіти Олег Голубенко окреслив учасникам семінару в Чернігові основні принципи та механізми створення та функціонування ОСББ.

DSC_0054

Депутати місцевих рад в Україні також відіграють важливу роль у питаннях, пов’язаних з процесом впровадження комплексного підходу до енергозбереження та створення ефективних міських систем енергоменеджменту та сталою мобільністю місцевих громад. Спільно з консультантом з енергоефективності, начальником відділу енергозбереження Чернігівської міської ради 2009-2014 рр. Дмитром Марусичем учаснки семінару в Чернігові мали можливість ознайомитися з законодавчою базою, можливостями та кращими практиками енергозбереження та енергоменеджменту в Україні.

DSC_0052

Також протягом семінарів знайшлося місце і для земельних відносин на місцевому рівні, з особливостями яких ознайомили учасників експерти Інституту Політичної Освіти Наталія Ляшук та Андрій Березняк.

DSC_0281

Варто зазначити, що достатньо уваги протягом зазначених семінарів експерти приділяли практичній роботі – тренінгам, тестам, роботі з нормативно-правовими документами тощо.

Всі учасники семінарів були забезпечені методичними матеріалами.

ПАРТНЕРИ

Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image