2016 рік

У КИЄВІ ПРОЙШОВ ТРЕТІЙ ЕТАП МАЙСТЕРНІ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ПОЛІТИКИ-IV

15.03.2016

25-27 лютого 2016 року в Києві Інститут Політичної Освіти та Представництво Фонду Конрада Аденауера в Україні провели третій, фінальний етап в Україні Майстерні Європейської Політики набору 2015 року..

Розпочали учасники Майстерню з теми прав людини. Зокрема, протягом першого дня до Майстерні завітав Михайло ЧАПЛИГА, Представник Уповноваженого з прав людини в Україні з питань взаємодії з громадянським суспільством та ЗМІ. Він провів дискусію на тему «Реформи та права людини, чи може Україна претендувати на вступ до ЄС після виконання Угоди про Асоціацію?»

DSC_0004

Після цього учасники проекту, вже традиційно для Майстерні, презентували проекти, які вони реалізовують у своїх місцевих громадах. Особливістю четвертої Майстерні стало те, що декілька учасників провели успішні виборчі кампанії і стали депутатами місцевих рад від різних політичних сил, а також міськими головами.

DSC_0055

Олександр Солонтай, керівник програми практичної політики Інституту Політичної Освіти надав додаткові рекомендації тим учасникам, політичні проекти яких перебувають у стадії реалізації. Нагадуємо, що особливістю Майстерні європейської політики є те, що всі учасники між етапами-семінарами повинні бути активними учасниками політичної боротьби, виборів або реалізовувати власні суспільні проекти, які допоможуть в становленні нової публічної особистості-потенційного політика.

Наступний день почався з дискусії «Гібридна війна. Чи є світло в кінці тунелю?», яку провів координатор проекту Вадим Трюхан. Під час неї учасники розглядали альтернативні шляхи подолання безпрецедентної кризи, спричиненої агресивною зовнішньою політикою Росії.

DSC_0095

Після цього перед учасниками виступив Юрій Третяк, заступник керівника проекту ЄС «Підтримка політики регіонального розвитку України», який висвітлив тему «Децентралізація влади та повноважень. Місцева та регіональна політика». Як відомо, пан Юрій є кращим фахівцем в цій темі, тому його виступ залишив сильні враження на учасників. Після цього, учасники продовжили вивчати тематику місцевого самоврядування, зокрема разом з Олександром Солонтаєм заглибилися в аспекти децентралізації та змін законодавства, які відбулися в 2014-16 рр.

DSC_0088

Також до учасників завітала директор Представництва Фонду Конрада Аденауера Габріела Бауман. Вона привітала учасників з успіхами, завірила у власній підтримці та представила гостя, який спеціально прибув на Майстерню. Тому, решту дня з учасниками проекту працював відомий політичний консультант з Королівства Нідерландів, екс-депутат парламенту від партії християнських демократів Ян Шинкельшок. Він поділився політичним досвідом християнських демократів в своїй країні, а також тим як влаштована політична та партійна система Нідерландів. Водночас під час дискусії обговорювалися й інші актуальні проблеми інтеграційних процесів в ЄС та у відносинах з Україною. На запитання щодо можливих результатів і наслідків референдуму щодо Угоди про асоціацію, експерт зазначив, що «немає ситуацій, з яких немає виходу». «Навіть, якщо голландці скажуть «Ні» цій Угоді, буде знайдено вихід яким чином її виконувати», – підкреслив він.

DSC_0132

Цитата:

Вадим Трюхан: «Ключ для уникнення можливих негативних для України результатів референдуму щодо Угоди про асоціацію, лежить не в Гаазі, Брюсселі чи Москві, а в Києві. Президент, Уряд і Верховна Рада мають займатися системними реформами і протидією інформаційній війні, яка ведеться Росією, а не популізмом і політичними ігрищами».

На початку третього дня відбулася панельна дискусія, присвячена Криму. До майстерні завідали авторитетні експерти з цієї проблематики, зокрема Богдан Яременко, Голова правління Майдану закордонних справ, Ескандер Барієв, заступник Голови Меджлісу кримсько-татарського народу і Андрій Щекун, екс-координатор кримського євро майдану, а нині громадський діяч в м.Києві. Під час неї учасникам була презентована Стратегія повернення Криму, розроблена Майданом закордонних справ. Водночас, аналізувалися можливі сценарії розвитку ситуації в контексті блокади Криму та необхідності взаємодії з громадянами України, які там проживають.

DSC_0145

Отже, загалом протягом трьох днів інтенсивних тренінгів та дебатів, проведених під час третього етапу Майстерні її учасники отримали найсучасніші знання та навички, покликані сприяти їм у повсякденній діяльності, спрямованій на відстоювання європейських принципів, норм та стандартів у виробленні та імплементації політичних рішень на центральному та місцевому рівні. Сподіваємося, що в найближчий час ми побачимо випускників Майстерні в статусі нових, відповідальних, професійних політиків, яких так потребує наша країна!

ПАРТНЕРИ

Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image