2019 РІК

Більше 1000 депутатів місцевих рад пройшли навчання завдяки партнерству ІПО та NED

19.03.2019

З 2014-го року в Україні впроваджують реформу децентралізації, яка передбачає передачу фінансових і політичних обов’язків від центральних органів влади місцевим радам. У зв’язку з цим депутатам потрібно працювати в умовах зміни законодавчої бази місцевого самоврядування.

Від їхньої політичної грамотності безпосередньо залежить успішність демократичних змін в Україні, реформи місцевого самоврядування, зокрема. В іншому випадку ідея проведення децентралізації буде дискредитована, а соціально-економічний стан місцевих громад стане ще більш плачевним.

«Після виборів 2015-го року органи місцевого самоврядування поповнили тисячі новообраних депутатів. Як показує досвід – депутати місцевих рад (особливо новообрані) постійно стоять перед проблемами недостатніх теоретичних знань і практичного досвіду у своїй повсякденній роботі. Останні три роки Інститут Політичної Освіти намагається цю прогалину заповнити і максимально прискорити процес становлення і розвитку місцевого самоврядування.», – наголошує на актуальності навчань керівник проекту «Посилення місцевої демократії», директор ІПО Андрій Странніков. 

Співпраця Інституту Політичної Освіти та Національного Фонду підтримки демократії (NED) розпочалась ще у 2011-му році з проекту «Посилення місцевої демократії». Він має на меті покращення рівня політичної свідомості, теоретичних знань і практичних навичок депутатів місцевих рад. У рамках цього проекту, за період 2011-2018 років, ми провели семінари для 44 груп депутатів місцевих рад з різних областей України. Численність кожної групи складала в середньому 25 осіб.

  • Зокрема, у 2014-му році Інститут Політичної Освіти організував один семінар з питань статусу, прав та обов’язків депутатів місцевих рад, два семінари на тему житлово-комунального господарства, по одному семінару присвятили земельним відносинам і бюджетним питанням.
  • У 2015-му році відбулись два семінари з питань статусу, прав та обов’язків депутатів місцевих рад, один семінар на тему житлово-комунального господарства, по одному семінару присвятили земельним відносинам і бюджетним питанням, ще один семінар провели на тему гуманітарної сфери.
  • 2016-й рік відзначився чотирма комбінованими семінарами з питань статусу, прав та обов’язків депутатів місцевих рад, одним семінаром на тему житлово-комунального господарства, одним – на тему земельних відносин, одним – на тему бюджетних питань і одним семінаром на тему гуманітарної сфери.
  • У 2017-му році ІПО провів два семінари на тему житлово-комунального господарства, два – на тему земельних відносин і два – на тему бюджетних питань. Цього ж року відбувся масштабний Форум місцевих депутатів «Посилення місцевої демократії».
  • Не менш активним був і 2018-й. Того року відбулось по два семінари на теми житлово-комунального господарства, земельних відносин, бюджетних питань і гуманітарної сфери.

У зв’язку з реформою місцевого самоврядування в Україні, останні три роки семінари ІПО та NED дещо змінили своє спрямування. В пріорітеті – поглиблене вивчення питань децентралізації, бюджетної сфери, ЖКГ та гуманітарної політики на місцевому рівні. Особливістю 2019-го року було запровадження програми навчання громадських активістів. Експертами виступили кращі українські та іноземні спеціалісти. Також у рамках співпраці Інституту Політичної Освіти та Національного Фонду підтримки демократії світ побачило видання «Чого не знає депутат?». Ця книжка стала незмінним порадником для багатьох народних обранців. 

Загалом участь у навчаннях в рамках проекту «Посилення місцевої демократії» взяли понад 1000 депутатів місцевих рад і громадських активістів із різних регіонів країни. Наші семінари допомогли їм ефективніше виконувати свої обов’язки та вирішувати проблеми місцевого рівня. Проте загальна ситуація із політичною грамотністю в Україні досі залишається сумною.

В пріорітетах Інституту Політичної Освіти на найближчий час – освітні проекти, де цільовою аудиторією будуть депутати і громадські активісти об’єднаних територіальних громад. Досвід проведення семінарів за останні роки показав, що саме в ОТГ є чи не найбільша потреба знань про місцеву владу і можливості впливу на неї. Актуальними залишаються питання бюджетної сфери, земельних відносин, житлово-комунальної сфери і гуманітарної політики на місцевому рівні.

 

 

ПАРТНЕРИ

Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image