2020 РІК

ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЙНИЙ СНІДАНОК З ОЛЕКСАНДРОМ СОЛОНТАЄМ

17.02.2020

Тривають консультації між провідними організаціями, які працюють у сфері місцевого самоврядування, щодо подальших кроків в сфері децентралізації. Інститут Політичної Освіти накопичив значний досвід практичної роботи з громадами, а тому наполягає на його врахуванні в подальшій законотворчій діяльності КабМіну та ВРУ.

Своїми напрацюваннями поділився експерт Інституту Політичної Освіти, керівник програми практичної політики, громадський діяч та лідер місцевого самоврядування Олександр Солонтай. Він зустрівся із членами робочої групи при Міністерстві розвитку громад та територій, щодо підготовки перспективних планів, а саме: радником Прем’єр-міністра України (також експертом ІПО) Іваном Лукерею та народним депутатом України, головою підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою Комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Віталієм Безгіним.

“Реформа може бути значно успішнішою, якщо інтегрувати досвід, який здобули міжнародні проекти, робоча група з підготовки перспективних планів, асоціації самоврядних органів, навчальні програми Інституту Політичної Освіти та інших організацій. Саме тому в найближчий час планую провести форуми з децентралізації, де будуть обговорюватися всі болючі для місцевого самоврядування теми – від конституційних змін на національному рівні до поширення кращих практик успішних громад на місцях. Перший такий експериментальний форум за участі всіх сторін вже відбувся 2 грудня 2019-го року в Херсоні. У зв‘язку з відкликанням змін до Конституції та необхідністю з‘ясувати порядок денний реформи на перше півріччя 2020 року ми взяли паузу. Проте нині є сенс відновити публічні дебати про подальшу долю однієї з найуспішніших реформ, а також підтримати ідею широкого обговорення того, якими повинні бути найближчі законодавчі та практичні зміни до початку виборчої кампанії 25 жовтня 2020 року.”, – зазначив після зустрічі Олександр Солонтай.

ПАРТНЕРИ

Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image