2020 РІК

Звітування депутатів. Кращі практики

25.02.2020

Представники Вознесенської міської об’єднаної територіальної громади, що на Миколаївщині, поділились досвідом,  як змусити депутатів звітувати перед громадою. На одній із сесій ради прийняли спеціальне рішення «Про проведення звітів депутатів перед виборцями». Копію документу привезли на семінар Інституту Політичної Освіти, адже саме наш експерт Олександр Солонтай надихнув вознесенців на таке «ноу-хау».

Найперше, що вирішила Вознесенської громада – визначити строки проведення звітів депутатів. Часові рамки, які обрали – 5 лютого – 15 березня 2020 року.

Більш детально у рішенні описали, що саме має містити звіт. Зокрема, відомості про діяльність депутата у раді та її органах, до яких його обрано, а також про роботу на виборчому окрузі, про прийняті радою та її органами рішення, про хід їх виконання, про особисту участь в обговоренні, прийнятті та в організації виконання рішень ради, її органів, а також доручень виборців свого виборчого округу.

Також рішення зобов’язує депутатів повідомляти виборців про час і місце проведення звіту через місцеві ЗМІ або в інший спосіб не пізніше як за 7 днів. Плюс депутат має подбати про належне висвітлення свого звіту в засобах масової комунікації. А в період до 1-го квітня – надати секретарю Вознесенської міської ради інформацію про результати обговорення звіту, зауваження та пропозиції, висловлені виборцями на адресу ради та її органів, а також про надання доручень за примірною формою (дивитись у додатковій інформації).

Окремим пунктом прописана інформація для керівників підприємств, установ та організацій, що належать до комунальної власності територіальної громади, які повинні сприяти депутатам в організації їх звітів шляхом надання приміщень.

Контроль за виконанням цього рішення здійснюватиме постійна комісія міської ради з питань депутатської діяльності, законності, правопорядку та зв’язків із громадськістю.

Ознайомитися із документами можна тут:

Рішення

Пояснювальна записка

Додаткова інформація

 

 

 

 

 

ПАРТНЕРИ

Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image