2019 РІК

СЕМІНАР «ПАМ’ЯТАТИ ЗАРАДИ МАЙБУТНЬОГО» ДЛЯ ГРУПИ МИКОЛАЇВ-ЧЕРНІГІВ

10.04.2019

Проект «Пам’ятати заради майбутнього» реалізовується з 2004 року у кооперації з ГО «Інститут політичної освіти» і має на меті знаходження спільного розуміння історії між представниками різних регіонів України, де історичні факти та постаті часто сприймаються по-різному. Такі навчальні семінари для студентів-істориків сприяють подоланню стереотипів та розвитку упередженого ставлення до представників інших областей.

За тривалий час свого існування проект суттєво змінювався змістовно, залежно від того, які історичні питання домінували в українському суспільному дискурсі. Протягом останніх трьох років активно обговорюємо та дискутуємо про єврейську історію України, історичні міфи в контексті українсько-російських відносин, маніпуляцію та конструювання історичної пам’яті, колабораціоналізм під час Другої світової війни, декомунізацію та відкритий доступ до архівів НКВД-КДБ, ціннісні орієнтації людей в різних регіонах України, комунікацію трагедій минулого та історію української церкви.

До лекторського складу залучені як керівники державних історичних установ («Інститут національної пам’яті», архів НКВД-КДБ) так і засновники та лектори різних історичних ініціатив («Історична правда», «Лікбез-історичний фронт»). Цього разу лекторами наших обох семінарів були:   Кирило Галушко, Іван Гоменюк, Олександр Солонтай, Андрій Когут, Олександр Зінченко, Володимир В’ятрович, Ярина Ясиневич, Ольга Ковалевська, Любомир Грицак, Яна Примаченко, Геннадій Єфіменко, Тарас Антошевський, Вахтанг Кіпіані.

Вже восени семінари відбудуться для групи істориків Луцьк-Донецьк.

 

Джерело

 
 

ПАРТНЕРИ

Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image