2018 РІК

Стартував проект “Сильні ради – спроможні громади”

4.10.2018

В перші дні жовтня у Києві відбувся тренінг для радників з питань децентралізації Центрів розвитку місцевого самоврядування. Інститут Політичної Освіти провів це навчання у рамках проекту «Сильні ради – спроможні громади», що реалізується Програмою «U-LEAD з Європою».

З вітальними словами до учасників тренінгу звернулися Любомир Грицак, керівник проекту «Сильні ради – спроможні громади» та Андрей Хорват, заступник директора програми «U-LEAD з Європою», які розповіли про особливості проекту і наголосили на важливості підвищення рівня політичної освіти депутатів ОТГ , як невід’ємного компонента успіху децентралізаційних процесів в Україні.

Основна увага протягом тренінгу була приділена статусу, правам та обов’язкам депутатів місцевих рад ОТГ, антикорупційним моментам на місцевому рівні та особливостям тренерської роботи. До участі в тренінгу були залучені висококваліфіковані фахівці з вище окреслених питань.

Зокрема, Андрій Осіпов, експерт ІПО, розповідав про правовий статус депутатів та посадових осіб місцевих рад ОТГ, а також про організацію роботи місцевої ради. Вмінням ефективно спілкуватись, аргументувати власну думку та переконувати інших ділилась Олена Пометун, тренер тренерів громадської організації “Вчителі за демократію та партнерство” та освітньої платформи “Критичне мислення”. Про наступні кроки реформи місцевого самоврядування в Україні говорив Іван Лукеря, координатор Центрального офісу реформ при Мінрегіоні. На навчаннях приділили увагу і антикорупційному законодавству та його новим особливостям в роботі посадових осіб органів місцевого самоврядування і місцевих депутатів. Цю тему висвітлювала Анастасія Красносільська, юрист, фахівець з адвокації Центру протидії корупції. Тарас Случик, експерт ІПО, розповів слухачам про підзвітність та прозорість у роботі місцевих рад, впровадження нормативно-правових актів, які сприятимуть публічності органів місцевого самоврядування, роботу над регламентами рад та іншими нормативними документами.

Проект «Сильні ради – спроможні громади» реалізується Інститутом Політичної Освіти за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», яка спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.

 

ПАРТНЕРИ

Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image