Історії успіху

Торжинська Лариса

22.05.2020

Наша Вознесенська міська територіальна громада ще зовсім молода – нам всього 1,5 роки. У серпні 2018 року ми стали партнером Програми DOBRE. За цей час нашій громаді вдалося: розробити та затвердити стратегію розвитку; впровадити громадський бюджет; розробити економічний профіль громади,  затвердити план економічного розвитку з трьома цікавими та важливими проектами; скласти план з покращення поводження з ТПВ, представити громаді у цікавій формі (у вигляді корови) місцевий бюджет.

Дуже корисним та ефективним стало навчання для депутатів місцевих рад, яке було проведене Інститутом Політичної Освіти за підтримки Міжнародної організації “Глобал Комьюнітіз” та за фінансової підтримки Агенства США з міжнародного розвитку. Майже 20 депутатів міської ради стали слухачами трьох семінарів,  на яких підвищили свій фаховий рівень, навчилися краще  комунікувати  та організовувати працю з громадкістю. Багато нового почули в управлінні комунальним та житловим господарством, у земельних відносинах на місцевому рівні, познайомилися з механізмами запобігання та подолання конфліктів у громадсько-політичній діяльності та багато ін.

Як результат навчання: у січні 2020 р. були прийняті рішення міської ради «Про внесення змін до Регламенту Вознесенської міської ради сьомого скликання», «Про проведення звітів депутатів Вознесенської міської ради сьомого скликання перед виборцями». Депутатами отримані чіткі відповіді на питання щодо порядку формування земельних ділянок, їх  реєстрації в Державному земельному кадастрі, реєстрації речових прав на них щодо повноважень місцевих рад в питанні приватизації земельних ділянок за кожним видом користування, в питанні контролю за прийнятими рішеннями про надання ділянок у власність громадянам. Викладачами в доступній формі було роз’яснено про види права власності на земельні ділянки та види використання земельних ділянок, про повноваження територіальних громад як власника земельних ділянок та права їх користувачів. За результатами проведених занять, депутати мають намір розробити Положення про набуття права власності громади на безхазяйні земельні ділянки та Положення про набуття права власності громади на земельні ділянки, що входять до складу відумерлої спадщини.  Завдяки семінару з бюджетних питань депутати чітко усвідомили свої повноваження в галузі бюджету, навчилися розмежовувати видатки між державним та місцевим бюджетами. Також депутати отримали у постійне користування велику кількість посібників, призначених для депутатів місцевих рад та з чинного законодавства.

Щиро дякуємо за навчання та сподіваємося на подальшу плідну співпрацю!

З повагою – Лариса Торжинська, секретар Вознесенської міської ОТГ (Миколаївська обл.)

 

ПАРТНЕРИ

Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image