Історії успіху

Чугаєвський Володимир

2.06.2020

З жовтня 2019-го по березень 2020-го року ряд депутатів Борщівської об’єднаної територіальної громади Тернопільської області мали змогу відвідати семінари Інституту Політичної Освіти та Програми DOBRE в частині підтримки розвитку об’єднаних територіальних громад України «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» Відвідавши дані заходи, від свого імені та від імені всіх учасників семінару хочеться висловити величезну вдячність організаторам за надання можливості прийняти участь в цьому важливому проекті.

Завдяки чудово складеній програмі семінарів, ми мали змогу прослухати курси лекцій експертів Інституту Політичної Освіти, яким дуже вдячні за надані знання. Окрема вдячність всім організаторам за чудовий прийом, комфортні умови проживання та незрівнянне харчування.

Хотілося б додати, що завдяки даному проекту нами були здобуті надзвичайно важливі знання, знайомства та чудові навики, які стали вагомим внеском в особистий освітній розвиток депутатів нашої міської ради і надали можливість глянути на депутата з тієї позиції, котра б дозволила критично та з часткою гумору поговорити про його права, статус та обов’язки.

Додатково слід зауважити, що всі здобуті навики знайшли практичне застосування в роботі депутатів та органу місцевого самоврядування, який вони представляють, а саме:

  • при проходженні пленарних засідань відчувається застосування механізмів запобігання та подолання конфліктів;
  • значно покращилась позасесійна робота депутатів;
  • депутатські запити і звернення подвоїлися;
  • ефективність діяльності органу місцевого самоврядування через публічність в частині розширення сайту міської ради надала можливість якісніше залучати жителів до прийняття рішень та їх обговорення;
  • відновилась робота щодо завершення процедури децентралізації;
  • вперше на пленарних засіданнях депутатами було використано право на голос із врахуванням конфлікту інтересів, оскільки попередня практика відображала заяву про конфлікт інтересів і неголосування по тому чи іншому питанні.

В частині бюджетного процесу слід зауважити пожвавлення, долучення депутатів до процесу підготовки проекту місцевого бюджету, це стосується і бюджетних запитів, пропозицій, підготовка програм соціально-економічного та культурного розвитку сіл, міста і т.д. Активувалась робота депутатських комісій в частині співпраці між собою та напрацюванняспільних рішень і рекомендацій.

Додатково слід відмітити про здобуті навики в частині, що стосується повноважень місцевого самоврядування по управлінню земельними ресурсами в процесі децентралізації та внесених змін до законодавства. Отримані хороші поради щодо судового врегулювання спорів по земельному законодавстві. Тепер виборці отримують від депутатів консультації щодо захисту своїх прав та щодо земельного законодавства.

Одним із важливих факторів депутата-професіонала – це вміння переконувати та наводити аргументи. Програма семінарів ІПО надала можливість учасникам за допомогою найвищого рівня спеціалістів із психології та ораторського мистецтва розширити свій рівень знань в цій галузі, а когось просто навчила як це робити. Адже від цих прийомів вагомо залежить і результат діяльності депутата.

Окрема подяка організаторам за підбір тематики семінарів, оскільки сфера комунальної інфраструктури в умовах децентралізації є одним із найбільш болючих і проблематичних питань. В цій сфері нашим органом місцевого самоврядування також застосовано ряд пропозицій отриманих на семінарах, а саме:

  • в частині водопостачання та водовідведення пройшла заміна електронасосів на більш енергоощадні, застосовано інформаційно-технічні засоби, які дають змогу контролювати тискову мережу водогону. Завершений процес встановлення приладів обліку спожитої води, придбано технічні засоби для обслуговування водогонів та визначення аварійних проривів і самовільних підключень.

Практика застосування знань отримана на семінарах Інституту Політичної Освіти дуже велика, тож я ще раз висловлює щюру вдячність всім організаторам за запрошення взяти участь у навчально-практичних семінарах, за гостинність та за приємно проведений час, а ще маю надію на майбутню співпрацю та щиро бажаю творчих здобутків всій команді ІПО.

З повагою – Володимир Чугаєвський, секретар Борщівської міської ОТГ (Тернопільська обл.)

ПАРТНЕРИ

Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image