2008 рік

«ІНСТИТУТ ПОЛІТИЧНОЇ ОСВІТИ» НАВЧИТЬ, ЯК БОРОТИСЯ З КОРУПЦІЄЮ У ВЛАДІ НА МІСЦЕВОМУ РІВНІ

19.02.2011

За даними впливових зарубіжних видань, Україна за рівнем корупції займає одну з провідних позицій у списку країн світу. Особливо корупція процвітає в органах місцевої влади та місцевого самоврядування. Внести свій посильний вклад у боротьбу з цим негативним суспільним явищем покликана книга "Як ошукати місцеву громаду. 50+1 спосіб", яку сьогодні презентувала громадська організація "Інститут Політичної освіти" (книгу можна вільно скачати у нас на сайті в розділі бібліотека).

 За словами авторів книги – керівника авторського колективу Олександра Солонтая, директора Інституту Андрія Странікова, керівників проекту Любомира Грицака та Ростислава Томенчука – книга видана в рамках співпраці Інституту і міжнародної організації "Менеджмент сістемс інтернешнл" (MSI) (проект «Гідна Україна»). У ній зібрано й оприлюднені для найширшого кола громадськості 51 найпоширеніший спосіб ошуканства, підмін документів, відмивання державних коштів, присвоєння майна тощо. Вона, як висловився Олександр Солонтай, є "своєрідним початком каталогу систематизованої інформації про корупційні схеми місцевих органів влади".

 Ця книга, заявив Андрій Странніков, стане практичним посібником для лідерів громадських організацій, політичних партій, депутатів різного рівня, журналістів, активістів – усіх, хто цікавиться питаннями корупції. "Вона розкриває структуру корупційних схем, які типові для всіх регіонів України. Ми спробували акцентувати увагу на схемах збагачення окремих осіб за рахунок доступу до влади, управління місцевим бюджетом та ресурсами громади", – наголосив він.

 На запитання чи не стане така книга своєрідним посібником і путівником для можновладних шахраїв, Любомир Грицак зазначив, що з допомогою книги уже понад 800 депутатів місцевих рад ознайомилися з внутрішньою структурою корупційних діянь. "Вона навчила депутатів, як можна виявляти корупційні схеми зсередини і протистояти їм", – підкреслив він.

 Керівник проекту Ростислав Томенчук, як і інші його колеги вважає, що найголовніше що ми можемо зараз зробити – це навчити журналістів бути активними дослідниками процесів роботи місцевих органів влади. Ми хочемо навчити виявляти їх корупцію у місцевій владі і аргументована та якісно зі знанням законодавства це показувати виборцям. Рівень журналістів, які пишуть про місцеву владу повинен після прочитання такої книги дуже суттєво зрости, бо ми написали конкретні речі, які проіслютровані прикладами з конкретними прізвищами.

Співавтори книги зійшлися на думці, що лише від оприлюднення самих корупційних схем годі чекати, що відбудеться значне зниження рівня корумпованості в органах місцевого самоврядування. Але вони впевнені, що надання інформації для депутатського корпусу рад усіх рівнів, міських голів, політичних партій, які можуть виступити ініціаторами внесення змін до нормативних документів, що регулюють діяльність органів місцевої влади, а також для ЗМІ та громадськості, – є важливим кроком до боротьби з корупцією на місцях.

ПАРТНЕРИ

Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image