2008 рік

Круглі столи „ОСББ – ПЕРШИЙ КРОК В РЕФОРМУВАННІ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОЇ СФЕРИ”

31.05.2009

Законодавче врегулювання діяльності об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, наразі є найбільш підготовленим кроком у сфері законодавчого забезпечення реформи у житлово-комунальному господарстві. При цьому варто зауважити, що цей крок матиме довгострокові наслідки, адже потягне за собою реформування інших складових господарства.

Цінність даного кроку саме сьогодні полягає також у тому, що серед більшості фракцій Верховної Ради є достатня кількість депутатів, які здатні сприймати необхідність проведення реформування чинного законодавства щодо діяльності об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, а очільники профільного міністерства Кабінету Міністрів України є одними з ініціаторів та авторів законодавчих змін, та у плані на 2008-й рік чітко вказали у пріоритетних напрямках роботи Мінжитлокомунгоспу: „Формування та стимулювання ефективного власника житла – досягнення прориву у створенні об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (передача у власність ОСББ прибудинкових територій, державна підтримка енергозбереження у будинках, спрощення процедури створення та діяльності об’єднань, методологічна та організаційна підтримка створення ОСББ), інших об’єднань мешканців (будинкові комітети, об’єднання громадян тощо).”

У цьому контексті надзвичайно важливим є звернути увагу на три законопроекти, які знаходяться на розгляді у Верховній Раді України під реєстраційними номерами 1142, 2399 та 3032. Найважливішим з даних законопроектів є спільний законопроект народних депутатів – Кучеренко О.Ю., Ляпіна К.М., Бондаренко В.Д., Баранов В.О. „Про внесення змін до Закону України “Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку”, який передбачає врегулювання питань управління спільною власністю та стимулювання створення об’єднань співвласників багатоквартирного будинку. Одними з завдань даного законопроекту є приведення положень чинного законодавства у відповідність до Цивільного кодексу України та запровадження сучасної системи управління житловим фондом України з активним залученням до цих процесів населення, що відповідає світовій практиці у цій сфері.

Крім того, варто виділити також два інших законопроекти, зокрема про «Про внесення змін до Закону України "Про Загальнодержавну програму реформування і розвитку житлово-комунального господарства на 2004 – 2010 роки", де авторами, народними депутатами України В. Рибак і О.Попов передбачено надання державної підтримки на реалізацію інвестиційних проектів технічного переоснащення та капітального ремонту житлових будинків, в яких створюються нові або функціонують об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, а також законопроект “Про внесення змін до Земельного кодексу України” (щодо земельних ділянок об’єднань співвласників багатоквартирного будинку) народного депутата України Терещука С.М. В останньому з зазначених нами законопроектів метою є врегулювання та встановлення правових наслідків передачі земельної ділянки у власність об’єднанню співвласників багатоквартирного будинку у випадку ліквідації такого об’єднання. Зміст проекту закону спрямований запобігти виникненню негативних економічних та правових наслідків, обумовлених недосконалістю чинного законодавства.

Іншим шляхом законодавчого врегулювання щодо ОСББ, також прийнятним, є включення необхідних норм до нової редакції Житлового кодексу, редакція якого також розглядається Верховною Радою України.

На нашу думку, прийняття нового законодавчого поля, та можливо системи державних стимулів, може як суттєво покращити вирішення проблем мешканців багатоквартирних будинків, так і консолідувати фракції більшості та меншості у результативних та корисних голосуваннях у Верховній Раді України. Найголовнішими перевагами запропонованих законодавчих змін, є те, що мешканці будинків отримують можливість самостійно вирішувати свої житлово-комунальні, побутові проблеми, а країни зробить суттєвий крок у формуванні відповідального власника житла.

Олександр Солонтай,

Інститут Політичної Освіти

Круглі столи на тему «ОСББ – ВИРІШАЛЬНИЙ КРОК В РЕФОРМУВАННІ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОЇ СФЕРИ»:

5 вересня 2008 року – Кіровоград, площа Кірова, 1 (Будинок рад, обласне телебачення)

8 вересня 2008 року – Рівне, вул. Симона Петлюри, 17 (Будинок вчених)

10 вересня 2008 року – Чернігів

13 вересня 2008 року – Львів

ПАРТНЕРИ

Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image