2009 рік

Команда ІПО та група молодих лідерів з України відвідала Республіку Польща.

13.10.2009

З 27 вересня по 3 жовтня відбувся ознайомчий візит у Республіку Польща українських учасників проекту «Українська майстерня європейської інтеграції» в рамках програми «Польська допомога» Міністерства закордонних справ Республіки Польща.

Протягом тижня, учасники проекту мали можливість ознайомитися та перейняти досвід польських колег в напрямку європейської інтеграції.

Перевагою даного візиту можна вважати той факт, що зустрічі, організовані польськими партнерами Інституту Політичної Освіти – Об’єднанням українців у Польщі відбувалися як на центральному рівні – державних установах, фондах та інституціях, так і на місцевому – декілька днів поспіль учасники мали зустрічі з представниками місцевої влади та місцевих неурядових та політичних організацій Люблінщини.

Зокрема, в перший день візиту відбулася зустріч в Управлінні європейського комітету європейської інтеграції, де доповідач Адам Амбросяк мав можливість окреслити шлях та календар інтеграції Польщі до європейської спільноти.

Особливо запам’яталася зустріч з представниками місцевої влади та польського парламенту в одному з районів Варшави – Бемово. Відповівши на чисельні запитання, представники місцевої влади запропонували відвідати новий місцевий стадіон та розкрити основні особливості організації його роботи.

Друга половина дня запам’яталася відвідинами польсько-української фундації ПАУСІ. Представник даної організації Адам Зауер ознайомив учасників з своєю історію, висвітлили основні проекти, над якими сьогодні працює фундація.

Наступного дня відбулася зустріч з начальником закордонного співробітництва Департаменту цивільної служби Кшиштофом Банась. Офіційності даній зустрічі надавав той факт, що вона проходила в Канцелярії Кабінету Міністрів.

Опісля даного візиту учасники мали нагоду відвідати Польський Парламент – Сейм, ознайомитися з його історією і сьогоденням.

Наступного дня, перед від’їздом з Варшави до Любліна, про умови діяльності організацій національних меншин в Європейському Союзі розповів Петро Тима – керівник Об’єднання українців у Польщі. Окрім зазначеного питання, доповідач окреслив основні напрямки роботи своєї організації та відповів на чисельні запитання учасників проекту.

По дорозі до Любліна учасники проекту мали нагоду ознайомитися з розвитком зеленого туризму на прикладі господарства пані Данути Ковальчик. Господиня розповіла про початкові кроки та розвиток свого бізнесу.

Наступного дня про організаційну структуру, завдання гміни, формування бюджету на місцевому рівні, д-ть комунальних підприємств тощо розповів учасникам візиту директор департаменту організації Любліна Кшиштоф Лотка.

Друга половина дня була присвячена ознайомленню з розвитком фермерських господарств після вступу Польщі до Європейського Союзу. Зокрема в Агентстві Реконструкції та Рільництва розповіли про виклики і переваги фермерів, пов’язані зі вступом до ЄС.

Після зазначеної зустрічі учасники мали нагоду ознайомитися з діяльністю та відвідати один з найбільших польських ринків – Люблінський гуртовий ринок, де мали зустріч з його керівником Ричардом Новаком.

Цікавою для учасників стала зустріч в в депутатській приймальні Януша Палікота, в якій вони ознайомилися з виборчим законом Польщі та особливостями виборчої кампанії. Крім цього відбулася зустріч з представниками молодіжної організації «Громадянської платформи» – «Молодими демократами», на якій були висвітлені основні моменти молодіжної політики в Польщі.

В п’ятницю учасники відвідали Європейський колегіум польських та українських університетів, де про його діяльність, історію та перспективи навчання українців розповіла Надія Ткачик.

Друга половина дня була присвячена «Польвій грі» майстерні «Європейський Люблін».

Учасники, розбившись за групами по інтересах подалися в пошуки відповідей на запитання стосовно європейської та євроатлантичної інтеграції. Отримавши карту, перелік місць та контактів організацій, діяльність яких була цікавою, учасники мали можливість самостійно відвідати їх, зустрітися з потрібними людьми та окреслити перспективи співпраці.

Ввечері були зроблені підсумки даних візитів.

В суботу, напередодні від’їзду група мала нагоду ознайомитися з історією Другої Світової війни в Державному музеї на Майданеку.

Так закінчився ознайомчий візит учасників проекту «Українська майстерня європейської інтеграції» в Республіку Польща. Підводячи підсумок, кожен учасників зазначив факт що значно підвищив свої знання в сфері європейської та євроатлантичної інтеграції, що дозволить ефективніше використовувати їх у повсякденній роботі.

ПАРТНЕРИ

Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image