2009 рік

Триває реалізація проекту «Українська майстреня європейської інтеграції»

26.10.2009

Після трьох навчань групи депутатів місцевих рад та представників громадських організацій з України та їхнього візиту до Республіки Польща, які проходили в рамках реалізації проекту «Українска майстерня європейської інтеграції» влітку та восени цього року, активно почали працювати Європейські консультації – ще одна складова вищезгаданого проекту, який реалізує Інститут Політичної Освіти спільно з Об’єднанням українців у Польщі за підтримки Міністрерства закордонних справ Польщі «Польська поміч».

Євроатлантичні консультації – це один із новаційних методів передачі позитивних практик впровадження західних стандартів задля знаходження можливостей використання суспільно-економічного потернціалу нашої країни для адаптування до західних стандартів різноманітних галузей існування суспільства. Євроатлантичні консультації включають в себе зустрічі, обмін досвідом та подальшу співрацю експертів та зацікавлених осіб з України та Польщі.

Протягом реалізації проекту консультації вже відбулися в Одесі, Чернігові, АР Крим, Харкові та Львові. Під час них обговорювались як загальні питання європейської інтеграції, так і яскраві та конкретні приклади здобутків Польщі від набуття нею членства в ЄС в таких галузях як: фермерське господарство, система шкільної освіти, розвиток інфраструктури села, об’єднання малого та середнього бізнесу.

21-22 жовтня 2009 року відбулися чергові консультації на Житомирщині. З польської сторони були присутні Павло Прокоп – Президент Фундації «Фонд менеджерських ініціатив» та Петро Шостак – представник Об’єднання українців в Польщі та голова ОСББ (Люблін). З українського боку – Любомир Грицак та Тетяна Валькова – керівники програм Інституту Політичної Освіти, а також регіональний координатор Інституту Політичної Освіти в м. Житомир – Олександр Круківський (голова постійної комісії з питань житлово-комунального господарства, благоустрою та екології Житомирської міської ради).

Під час європейських консультацій 21 жовтня відбулися зустрічі з керівництвом міста та круглий стіл за участю працівників Житомирської міської ради і керівників об’єднань співвласників багатоквартирних будинків міста під час яких експерти з Польщі поділилися досвідом, основними засадами та найкращими практиками створення, діяльності та ефективним управлінням житловим фондом відповідно до Європейських стандартів. Було напрацьовано ряд пунктів щодо подальшої співпраці з метою соціально-економічного розвитку Житомира.

22 жовтня екперти з Польщі відвідали Житомирську районну раду та одне із сіл області, де також поділилися знаннями щодо основних засад ефективного управління громадами в Європейському Союзі та обговорили позитівні приклади розвитку сіл Польщі після вступу до ЄС.

   

ПАРТНЕРИ

Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image