2009 рік

Польща є «головним мостиком» України до ЄС ?!

4.12.2009

«Основне завдання таких організацій як Інститут Політичної Освіти – надати достовірну та об’єктивну інформацію громадянам про інституції, структуру повноваження та процеси прийняття рішень в Європейському Союзі. Лише після того, як українці знатимуть відповідь на питання що таке ЄС і які стандарти закладені в його основі, можна буде ставити питання про референдуми, опитування, вести загальні політичні дискусії і приймати рішення на загальнодержавному рівні про вступ чи не вступ до ЄС» – заявив Директор Інституту Політичної Освіти, Андрій СТРАННІКОВ перед учасниками конференції „Україна-Польща: перспективи інтеграційних процесів” 25 листопада 2009 року.

Голова Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції Борис ТАРАСЮК зазначив, що основоположні документи Євросоюзу, зокрема, стаття 49 Амстердамської угоди свідчить про те, що Україна відповідає критеріям набуття членства в ЄС. Вона географічно розташована в Європі і для того, щоб стати членом ЄС, необхідне концептуальне визнання Європейським Союзом перспективи членства України в ЄС. Однак, зазначив голова Комітету, "…ми ще не досягли розуміння цього з боку Брюсселя. Основні країни-члени ЄС, такі як Німеччина, Франція, країни Бенілюксу та окремі південні країни-члени ЄС заперечують перспективи членства України в ЄС. Отже, стратегічна концептуальна дискусія з цього питання ще попереду. Позиція Польщі є послідовною. Польща разом з Швецією підтвердили цю послідовність своєю ініціативою під назвою «Східне партнерство». Політика Східного партнерства лише розпочинається, активний етап цієї політики очевидно розпочнеться в січні-лютому наступного року" – зазначив Б.ТАРАСЮК.

Українські експерти Альона ГЕТЬМАНЧУК, Директор Інституту світової політики та заступник директора департаменту Європейського Союзу МЗС України Андрій ПРАВЕДНИК відзначили особливу роль, яку відіграє Польща щодо згуртування друзів України в країнах ЄС.

Активну участь в конференції взяв представник Посольства Республіки Польща в Україні Богуслав Гертруда, який окреслив основні кроки Посольства в напрямку інтеграції України до європейської спільноти. З польського боку учасниками конференції були Мирон СИЧ, депутат Сейму Республіки Польща – заступник голови польсько-української парламентської групи; заступник голови комітету з питань національних і етнічних меншин, Степан МІГУС, член головної Управи Об’єднання українців у Польщі, Ян ПЄКЛО, Виконавчий директор Польсько-української фундації співпраці ПАУСІ та Здзіслав ГОФМАН, Президент Головної Управи Польського товариства педагогів і аніматорів. Представники неурядових організацій запевнили українських колег у підтримці в реалізації спільних польсько-українських ініціатив, зокрема направлених на євроінтеграцію. «Саме Польща є «головним мостиком» України у ЄС», – заявив Мирон СИЧ, який до речі, має українське етнічне походження.

Міжнародну конференцію „Україна-Польща: перспективи інтеграційних процесів” провели Інститут Політичної Освіти, Комітет Верховної Ради України з питань європейської інтеграції спільно з Об’єднанням українців у Польщі за підтримки програми МЗС Республіки Польща «Польська допомога». Учасниками конференції у Верховній Раді України були представники польського та українського парламентів, а також громадськості та молоді лідери, які повернулися з стажування у Польщі.

З питань отримання додаткової інформації звертайтеся: office@ipo.org.ua або за телефонами: 044-278-55-16, 097-284-61-83 Оксана Однорал

ПАРТНЕРИ

Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image