2009 рік

Нові Громадяни стимулюють розвиток позитивних змін у суспільстві

16.12.2009

9-го грудня у Донецьку в приміщенні готелю «Донбас Палац» відбувся всеукраїнський форум під назвою «Молодь для суспільства» учасниками якого стали понад 200 студентів з усіх куточків країни, представники громадських організацій та корпоративного сектору. Організатором події виступила міжнародна молодіжна асоціація AIESEC Україна – партнер Громадської кампанії «Новий Громадянин».

«Молодь для суспільства» – це зустріч, спрямована на надання освіти, підняття та вирішення актуальних проблем, які вже давно нависли горою над українським народом, а саме: екологія, енергозбереження, здоров’я нації та соціальна відповідальність громадян.

Учасниками форуму стали організації, які вже мають неабиякий досвід у створенні проектів локального, національного та міжнародного масштабу. Зокрема, ними стали: Громадська кампанія «Новий Громадянин», Волонтери від ООН, Товариство Червоного Хреста, Українська громада, Всесвітній фонд захисту природи (WWF), Національна скаутська організація Пласт, а також представники корпоративного сектору компанії Шелл Україна, ДТЕК та Індустріальний Союз Донбасу.

«Ми намагаємося стимулювати та спонукати український рух громадських організацій та ініціатив до створення великої сили, яка зможе зрушити та просувати українське суспільство вперед і стати на варті нашої нації», – відзначила президент «AIESEC Україна» Тетяна Михайлюк.

Сьогодні обставини диктують такі умови, що громадським організаціям, які споконвіків були рушійною силою позитивних змін, стає дедалі важче створювати та реалізовувати ефективні заходи, що б могли стати на противагу впливу негативних глобалізаційних та політичних процесів. Обмеженість ресурсів та вузька діяльність чималої кількості неурядових організацій призводять лиш до одноразових короткострокових проектів, які, на жаль, не створюють видимого впливу на світові суспільства. Саме з метою об’єднання ресурсів та збільшення позитивного впливу AIESEC ініціює зустріч одних з найдосвідченіших представників третього сектору та бізнесу із закликом до створення спільних проектів та заходів, які зможуть стати необхідним двигуном змін в українському суспільстві.

У світовій практиці вже існує чимало ініціатив, що стали яскравим прикладом об’єднання представників громадських організацій. Зокрема, міжнародний проект «One», засновником якого є лідер гурту «U2» Боно, що налічує коаліцію з-понад десятка світових учасників третього сектору, а також українська громадська кампанія «Новий Громадянин», яка об’єднала під своєю егідою понад 25 українських неурядових організацій.

«Нові Громадяни – це кампанія, покликана виконати надзавдання – змусити простих громадян відчути відповідальність за свою долю і свою країну, а політиків – стати відповідальними за свою роботу перед виборцями, які їх наймають. Це навіть не зміна Системи, ні – складніше. Це – зміна свідомості!» – резюмував спікер кампанії «Нові Громадяни» Дмитро Сінченко.

ПАРТНЕРИ

Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image