2011 рік

ЧИ ПІДТРИМАЮТЬ МІНМОЛОДІ ТА МІНФІН ПРОЗОРІ МЕХАНІЗМИ ПІДТРИМКИ ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ?

17.02.2011

Триває робота над проектом Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку проведення конкурсу з визначення програм, проектів (заходів), розроблених громадськими організаціями, для виконання яких надаватиметься державна фінансова підтримка». Наразі відбувається погодження документу між органами виконавчої влади. Міністерство освіти та науки, молоді і спорту України, а також Міністерство фінансів України вже висловили свої зауваження щодо проекту Постанови.

Зокрема, обидва міністерства виступають проти проведення конкурсів на наступний рік до його початку (а саме, напередодні формування бюджетних запитів ОВВ на цей рік). Це продовжить «традицію» проведення конкурсів для розподілу державних коштів у середині року, а переможці конкурсів знову будуть проводити річні проекти за кілька місяців.

Також Мінмолоді та Мінфін вважають, що тільки всеукраїнські організації мають право брати участь у конкурсах на центральному рівні. Для молодіжних і дитячих громадських організацій це стане кроком назад. Адже ні в чинному порядку проведення конкурсу Міністерством молоді, ні у Законі України «Про молодіжні та дитячі громадські організації», ні в Бюджетному кодексі право таких організацій отримувати державну фінансову підтримку не пов’язане із всеукраїнським статусом.

Крім того, Мінмолоді пропонує не обмежувати кількість проектів однієї організації, на які може бути надана державна фінансова підтримка. Тобто міністерство не проти, аби одна організація отримала всі чи більшу частину коштів, передбачених для підтримки всіх організацій в межах окремого напрямку.

Цікавим є і те, що молодіжне міністерство не в захваті від перспективи проведення моніторингу реалізації програм за державні кошти. Варто підкреслити, що саме відсутність моніторингу відкриває можливості для зловживань виконавцями програм та дозволяє з року в рік витрачати кошти на неефективну діяльність. У свою чергу Мінфін визнає цю проблему та підтримує вимоги щодо моніторингу.

Нагадуємо, що проект постанови про конкурси проектів для громадських організацій розробляється Міністерством економіки України на виконання доручення прем’єр-міністра України Миколи Азарова щодо розроблення ефективних та прозорих механізмів державної підтримки громадських організацій (доручення Мінекономіки та іншим органам виконавчої влади від 03.04.2010 р. № 17406/1/1-10).

До роботи над проектом залучені експерти Українського незалежного центру політичних досліджень, Інституту політичної освіти, Мережі розвитку європейського права, Центру громадської адвокатури, Мережі людей, що живуть із ВІЛ, Відділу громадського партнерства Львівської міської ради, Міжнародного центру некомерційного права, Творчого центру ТЦК, Ініціативного центру сприяння активності та розвитку громадянського почину «Єднання».

Коментарі Українського незалежного центру політичних досліджень до зауважень Міністерства фінансів та Міністерства молоді до проекту постанови КМУ про фінансування громадських організацій  дивіться, будь ласка, тут.

Запрошуємо також ознайомитись із фотокопіями зауважень міністерств:

http://govgrant.org.ua/?p=982#more-982

 

ПАРТНЕРИ

Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image