2011 рік

ЄВРОСОЮЗ ВЧИТЬ ПОЛІТИЧНІЙ ОСВІТІ

19.02.2011

Прагнення України стати членом Євросоюзу поки не зазнає помітного прогресу. Утім, це не заважає громадським інституціям ЄС та нашої країни тісно співпрацювати. Про вдалий досвід такої роботи розповів директор Інституту Роберта Шумена (Угорщина) Ерхард вон дер Банк.

 

  Пане вон дер Банк, окресліть зв’язок між Інститутом Роберта Шумена (ІРШ) та українськими організаціями.

  Так, членом ІРШ в Україні є Християнсько-демократична молодь, також тісно співпрацюємо з Інститутом політичної освіти (ІПО). Хочу зазначити, що нинішній директор ІПО Андрій Странніков свого часу проходив навчання в нашому Інституті. Ідея співпраці виправдала себе на всі сто відсотків. Якщо ІПО пропонує учасників в заходах ІРШ, то ми довіряємо, бо знаємо, що там “випадкових” людей немає. Звісно, трапляється й так, що деякі наші випускники не займаються політикою. Наша ж мета – дати поступ тим людям, які є безпосередніми творцями громадянського суспільства. Також ми спільно з українськими колегами працюємо над проектом тренінгів щодо місцевого саморвядування. Адже влада акумулюється не лише на національному, а й на локальному рівні. Проект пов’язаний з Європейською народною партією.

  Що нового у цих навчаннях для України?

  Можна сказати, що родзинкою є те, що саме Європарламент, Християнсько-демократична партія зокрема, сприяють політичній освіті в Україні. Адже Україна – не член Євросоюзу, проте, це не є на заваді до налагодження стосунків. ЄС зацікавлений, аби не було разючого контрасту між країнами-сусідами та країнами-членами. Так, конституції різних країн-челнів ЄС дуже відрізняються одна від одної. Йдеться, наприклад, про президентське чи навіть монархічне правління. Скажімо, в Британії взагалі немає Основного Закону.

  Чи можуть представники різних політичних сил брати участь у ваших заходах?

  Ми пов’язані лише з Християнсько-демократичною партією. Наш інститут виховує насамперед політиків цього політичного руху. Таким чином ми передаємо нашим вихованцям певну систему цінностей. І повірте, це не так лекго робити. Був цікавий випадок, коли один юнак із Сирії хотів взяти участь у нашому семінарі. Ми змушені були відмовити, тому що робота Інституту зосереджена лише в Європі.

  Змалюйте образно портрет людини, яка вже пройшла навчання в Інституті Роберта Шумена.

  В першу чергу це людина, яка має власну точку зору і може знайти вихід з будь-якої ситуації. До того ж вона має не лише перейняти систему цінностей, яку ми плекаємо, а й представити її своїм громадам. Наші колишні учасники у різних країнах Європи досягли рівня міністрів та парламентарів.

  А який найбільш вдалий досвід щодо України?

  Безперечно, Інститут політичної освіти. Ця громадська організація працює, запозичуючи основні принципи нашої роботи. Політична освіта – надзвичайно важлива галузь, надто коли йдеться про розвиток демократії.

 

Олена Галагуза

ПАРТНЕРИ

Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image