2011 рік

ДЕПУТАТИ ВИРІШИЛИ ВЧИТИСЯ. ЦЕ ДОПОМОЖЕ ?

31.05.2011
      


    Позаду перше півріччя нової місцевої влади. Вперше в історії країни, депутатів рад було обрано за партійною мажоритарно-пропорційною системою. Але чи стали після цього ради працювати краще? Як депутатам стати ефективними і реалізувати свою програму ? Чи дає можливість нова система на місцевому рівні людям краще вирішувати свої проблеми ? Як зараз працюють депутатські приймальні ? Як підготувати новообраний депутатський корпус до ефективної депутатської роботи ?

         Добре, що ці та інші важливі питання цікавлять не тільки людей, але й самих депутатів місцевих рад. 27-29 травня в Коктебелі (АР Крим) зібралася перша група сформована з депутатів Східної та Південної України. Таким чином в Криму розпочалася реалізація частини загальнодержавної програми навчання депутатів місцевих рад  «Місцеве самоврядування. Крок до ефективності».


Учасники першого навчання розглянули різні проблеми, серед яких:

– організація роботи органу місцевого самоврядування;

– організація роботи депутатської приймальні;

– статус депутата місцевої ради;

– ефективна робота депутатських комісій;

– європейська інтеграція та місцеве самоврядування та рід інших тем.


    Цього разу, депутати місцевих рад мали змогу поспілкуватися з провідними фахівцями у сфері місцевої влади, а саме:


Тетяна ВАЛЬКОВА, заступник директора ВГО «Інститут Політичної Освіти»;


Ескендер БАРІЄВ, Почесний голова кримськотатарського молодіжного центру;


Вадим ТРЮХАН, Міністерство закордонних справ України;


Кінга САБО, виконавчий директор Інституту Роберта Шумана;


Любомир ГРИЦАК, керівник проекту Інституту Політичної Освіти «Місцеве самоврядування. Крок до ефективності»;


Олександр СОЛОНТАЙ та Сергій БОГДАНЕНКО, експерти Інституту Політичної Освіти.


      Попереду бюджетні, комунальні, земельні та інші питання, а відповідно і зустрічі з новими фахівцями. Загалом кожний депутат, який зміг потрапити в програму, проходить 3 рази навчання по 3 дні, загалом 9-денний курс протягом півроку. Для того, щоб потрапити в програму, учасники повинні були виконати конкурсні завдання та були відібрані в конкурентних умовах. Конкурс на безкоштовне навчання для Південної та Східної України становив 5 осіб на 1 місце.


     Крім того, учасники навчань отримали посібники «Що має знати депутат місцевої ради?» для поширення позитивного досвіду в свої радах. Загалом в першому заході програми навчання депутатів учасниками стали 36 депутатів, які представляли  32 ради (Дніпропетровська міська, Харківська обласна, Октябрська районна в м. Полтава, Артемівська районна в м. Луганську рада, Євпаторська міська рада, Сумська міська рада, Чугуївська районна, Докучаєвська міська, Полтавська районна, Южненська міська, Олександрівська міська, Кременчуцька міська, Криничанська районна, Синельниківська районна, Суворівська районна у м. Херсоні, Дніпродзержинська міська, Часовоярська міська, Токмацька районна, Амур-Нижньодніпровська районна в м. Дніпропетровську, Білгород- Крюківська районна, Кобеляцька міська, Новокаховська міська, Старобільська міська, Біляївська районна, Нововодолазька районна, Березанська районна, Дністровська міська, Сімферопольська міська, Запорізька міська, Полтавська міська, П’ятихатська міська, Дніпровська районна у м. Херсоні та Центрально-міська районна у м. Кривому Розі).

 

    Наступне навчання в АР Крим відбудеться 10-12 червня 2011 року. Запрошуємо до інформаційного висвітлення та співпраці !

 

     Контакти Інституту Політичної Освіти:

м. Київ, вул. Паторжинського, 4, тел. (044) 278-55-16, 278-55-43, Любомир Грицак, 067-402-80-31, Олександр Солонтай, 050-372-5-100, е-mail: t_valkova@yahoo.com, office@ipo.org.ua

ПАРТНЕРИ

Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image