2012 рік

У КИЄВІ ПРОЙШОВ ТРЕТІЙ ЕТАП «МАЙСТЕРНІ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ПОЛІТИКИ»

28.09.2012

Протягом першого дня до Майстерні завітали Надзвичайні та Повноважні Посли Словаччини та Швейцарії ПаволГАМЖІК і КрістіанШЬОНЕНБЕРГЕР, Директор проекту "Об’єднуємося заради реформ", офіційний представник Pact в Україні  РоландКОВАЧ, Представник України при ЄС (у 2008-10 рр.) АндрійВЕСЕЛОВСЬКИЙ, а також заступник Посла Швеції в Україні МортенЕНБЕРГ.

Доповідачі говорили про те, що потрібно зробити для того, щоб Україна почала підготовку до асоціативних відносин з ЄС і врешті-решт підписала Угоду про асоціацію, яка включатиме положення щодо створення поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі.

Головний висновок такий, – треба нарешті зрозуміти всім, і в першу чергу нині діючій владі України, – настав час не гратися з правилами, а грати за правилами. А вони універсальні скрізь – і в ЄС, і в Швейцарії, і в Японії, і де-інде, де існує демократія і ринкова економіка.

Після цього відомий експерт-аналітик Роман КОБЕЦЬ провів тренінг «Аналіз політики», а також практичне заняття на тему «Реформи, які потрібні Україні на шляху до Угоди про асоціацію з Європейським Союзом. Чи готова Україна до асоціації?»

                    _MG_05666666666666666.jpg


Наступного дня заступник директора з політичного консалтингу Фонду Конрада Аденауера Ніко ЛАНГЕ провів тренінг «Цінності, етика, відповідальність – основні принципи сучасної європейської політики», а також виступив з презентацією на тему «Демократичний процес прийняття рішень в політичний партіях.

                  _MG_057777777777777777777777777777.jpg


Після цього керівник програми практичної політики Інституту Політичної Освіти Олександр СОЛОНТАЙ провів практичне заняття «Можливості громадської участі: чи можуть громадяни успішно тиснути на владу з метою прискорення євроінтеграційних процесів». Під час нього були проаналізовані результати реалізації учасниками Майстерні їхніх політичних проектів. Експертом виступила Віталія ДЕРЯБІНА, керівник програм для політичних партій Національного Демократичного Інституту міжнародних відносин США (NDI).


Наприкінці дня в Майстерні відбулася неформальна дискусія на тему: «Чи повернуть вибори-2012 Україну на європейський шлях?» за участю Ігоря КОГУТА, Національного координатора в Україні Форуму громадянського суспільства Східного партнерства, а також Юлії ТИЩЕНКО, експерта Українського незалежного центра політичних досліджень. Під час неї учасники предметно обговорили умови, які необхідно виконати Президенту та Уряду України для того, щоб розблокувати відносини з ЄС.


Вадим Трюхан: «Ключ для врегулювання всіх проблем, які з недавніх пір накопичуються у відносинах України з ЄС лежить не в Брюсселі, а в Києві, а точніше, – на вулиці Банкова, 11, в кабінеті Президента Януковича».                     IMG_0726kog.jpg

На початку третього дня відбувся Тренінг з вдосконалення навичок залучення громадської підтримки, ресурсів, фінансування, волонтерської допомоги громадян, який провів Олександр СОЛОНТАЙ.


                     IMG_07400000000000000000.jpg

Після цього гостями Майстерні були Міхаль БАУЕР, Надзвичайний і Повноважний Посол Угорщини в Україні, Ігор ЖОВКВА, Директор департаменту міжнародного співробітництва Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України, а також Євген БИСТРИЦЬКИЙ, Виконавчий директор МФ «Відродження».


За їхньою участі відбулася професійна дискусія на тему «Україна в глобальному контексті». Головним лейтмотивом її стала теза про те, що Україна має розвивати політичне, торговельно-економічне, гуманітарне та інше співробітництво зі всіма своїми партнерами, як з Росією та ЄС, так і зі США, країнами Азії, Латинської Америки тощо. Водночас, для того, щоб Угода про асоціацію з ЄС, над якою сторони вже працюють понад 5 років, стала реальністю, необхідно забезпечити повернення країни на демократичні рейки розвитку, а також припинити будь-які розмови про інші заполітизовані інтеграційні проекти, які суперечать корінним інтересам українського суспільства.


                     IMG_1111111111111111111.jpg

Підбиваючи підсумки 3-го етапу Майстерні, Директор Інституту Політичної Овіти Андрій СТРАННІКОВ наголосив, що «Учасники проекту стали командою однодумців, яка вже невдовзі буде змінювати Україну на основі європейських цінностей».

                     IMG_0822Solo.jpg

Загалом протягом трьох днів третього етапу Майстерні її учасники отримали найсучасніші знання та навички, покликані сприяти їм у повсякденній діяльності, спрямованій на відстоювання європейських принципів, норм та стандартів у виробленні та імплементації політичних рішень на центральному та місцевому рівні.


Також учасникам було надано додаткові рекомендації щодо напрямків реалізації їхніх політичних проектів на місцях. На 4-й етап Майстерні, проведення якого планується в одній із країн Європейського Союзу, будуть запрошені виключно ті учасники, які отримають конкретні результати від реалізації власних проектів та зможуть ділитися практичним досвідом, взаємно збагачуючи один одного.


Разом з тим, в перерві між 3-м та 4-м етапами, експерти Інституту Політичної Освіти продовжуватимуть надавати необхідну методичну, інформаційну та консультаційну підтримку учасникам. Головна мета проекту – сприяти формуванню  сучасних європейських лідерів.


                     IMG_082311111111111111112.jpg


Інститут Політичної Освіти висловлює подяку  МФ «Відродження» за підтримку третього етапу проекту «Майстерня європейської політики»

                                                                                          irf_logo320x71_uk-ua.jpg

ПАРТНЕРИ

Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image