2012 рік
У КИЄВІ ПРОЙШОВ ТРЕТІЙ ЕТАП «МАЙСТЕРНІ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ПОЛІТИКИ»
28.09.2012
Протягом першого дня до Майстерні завітали Надзвичайні та Повноважні Посли Словаччини та Швейцарії ПаволГАМЖІК і КрістіанШЬОНЕНБЕРГЕР, Директор проекту "Об’єднуємося заради реформ", офіційний представник Pact в Україні РоландКОВАЧ, Представник України при ЄС (у 2008-10 рр.) АндрійВЕСЕЛОВСЬКИЙ, а також заступник Посла Швеції в Україні МортенЕНБЕРГ.
Доповідачі говорили про те, що потрібно зробити для того, щоб Україна почала підготовку до асоціативних відносин з ЄС і врешті-решт підписала Угоду про асоціацію, яка включатиме положення щодо створення поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі.
Головний висновок такий, – треба нарешті зрозуміти всім, і в першу чергу нині діючій владі України, – настав час не гратися з правилами, а грати за правилами. А вони універсальні скрізь – і в ЄС, і в Швейцарії, і в Японії, і де-інде, де існує демократія і ринкова економіка.
Після цього відомий експерт-аналітик Роман КОБЕЦЬ провів тренінг «Аналіз політики», а також практичне заняття на тему «Реформи, які потрібні Україні на шляху до Угоди про асоціацію з Європейським Союзом. Чи готова Україна до асоціації?»
Наступного дня заступник директора з політичного консалтингу Фонду Конрада Аденауера Ніко ЛАНГЕ провів тренінг «Цінності, етика, відповідальність – основні принципи сучасної європейської політики», а також виступив з презентацією на тему «Демократичний процес прийняття рішень в політичний партіях.
Вадим Трюхан: «Ключ для врегулювання всіх проблем, які з недавніх пір накопичуються у відносинах України з ЄС лежить не в Брюсселі, а в Києві, а точніше, – на вулиці Банкова, 11, в кабінеті Президента Януковича».
На початку третього дня відбувся Тренінг з вдосконалення навичок залучення громадської підтримки, ресурсів, фінансування, волонтерської допомоги громадян, який провів Олександр СОЛОНТАЙ.
Після цього гостями Майстерні були Міхаль БАУЕР, Надзвичайний і Повноважний Посол Угорщини в Україні, Ігор ЖОВКВА, Директор департаменту міжнародного співробітництва Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України, а також Євген БИСТРИЦЬКИЙ, Виконавчий директор МФ «Відродження».
За їхньою участі відбулася професійна дискусія на тему «Україна в глобальному контексті». Головним лейтмотивом її стала теза про те, що Україна має розвивати політичне, торговельно-економічне, гуманітарне та інше співробітництво зі всіма своїми партнерами, як з Росією та ЄС, так і зі США, країнами Азії, Латинської Америки тощо. Водночас, для того, щоб Угода про асоціацію з ЄС, над якою сторони вже працюють понад 5 років, стала реальністю, необхідно забезпечити повернення країни на демократичні рейки розвитку, а також припинити будь-які розмови про інші заполітизовані інтеграційні проекти, які суперечать корінним інтересам українського суспільства.
Підбиваючи підсумки 3-го етапу Майстерні, Директор Інституту Політичної Овіти Андрій СТРАННІКОВ наголосив, що «Учасники проекту стали командою однодумців, яка вже невдовзі буде змінювати Україну на основі європейських цінностей».
Загалом протягом трьох днів третього етапу Майстерні її учасники отримали найсучасніші знання та навички, покликані сприяти їм у повсякденній діяльності, спрямованій на відстоювання європейських принципів, норм та стандартів у виробленні та імплементації політичних рішень на центральному та місцевому рівні.
Також учасникам було надано додаткові рекомендації щодо напрямків реалізації їхніх політичних проектів на місцях. На 4-й етап Майстерні, проведення якого планується в одній із країн Європейського Союзу, будуть запрошені виключно ті учасники, які отримають конкретні результати від реалізації власних проектів та зможуть ділитися практичним досвідом, взаємно збагачуючи один одного.
Разом з тим, в перерві між 3-м та 4-м етапами, експерти Інституту Політичної Освіти продовжуватимуть надавати необхідну методичну, інформаційну та консультаційну підтримку учасникам. Головна мета проекту – сприяти формуванню сучасних європейських лідерів.
Інститут Політичної Освіти висловлює подяку МФ «Відродження» за підтримку третього етапу проекту «Майстерня європейської політики»