2012 рік

ВІДБУВСЯ ДРУГИЙ СЕМІНАР ДЛЯ ЖІНОК-ДЕПУТАТІВ МІСЦЕВИХ РАД

13.12.2012

6-8 грудня у м. Ірпінь відбувся другий семінар для жінок-депутатів місцевих рад в рамках проекту «Через залучення жінок у політику до розширення їх прав та можливостей в соціальній та економічній сферах», що реалізується Інститутом Політичної Освіти у партнерстві з Посольством Фінляндії в Україні.

Учасниці семінару поряд з темами, присвяченими безпосередній роботі депутата (статус депутата, робота депутатських комісій, організація роботи приймальні, депутатські запити та звернення), мали можливість ознайомитися з основами гендерної політики, аналізу та бюджетування.    


Перший день семінару був присвячений виключно гендерним питанням.


Зокрема, з основами гендерного аналізу ознайомила учасниць Юлія Гончар (Голова Черкаського обласного осередку Всеукраїнської асоціації жінок "Славія"). Експерт використовувала багато наочного матеріалу – презентації, перегляд та аналіз фільму стосовно окресленої тематики. Під час практичного завдання учасниці проаналізували гендерне законодавство України, відповідність його міжнародним нормам та реальному стану речей.


                                                                                PC067606.JPG


«Гендерна політика і соціально-економічні права людини» – таку тему запропонувала до уваги учасницям семінару голова ВГО «Жіночий консорціум України» Марія Алєксєєнко.


                                                                                 PC067631.JPG

Учасниці жваво обговорювали інформацію, наведену експертом.

Своєрідним продовженням даної теми стала презентація голови Полтавського обласного осередку Ліги соціальних працівників України Тетяни Іваніної «Гендерне бюджетування як інструмент реалізації соціально-економічних прав людини». 

Учасниці семінару мали змогу обговорити «несправедливі» моменти як в державному так і в місцевому бюджетуванні тих соціальних статей, які, начебто, і захищені нормативною базою українського законодавства, однак, в силу різних причин, не наповнюються взагалі або частково.

                                                                                 PC067642.JPG


Другий день семінару здебільшого був присвячений питанням депутатської діяльності.


ЗокремаАндрій Странніков (директор ІПО) ознайомив депутаток з основами ораторського мистецтва. Велику увагу було приділено практичному завданню, де кожна учасниця семінару мала змогу виступити перед відеокамерою, після чого виступи були детально проаналізовані, визначені кращі з виступаючих та вказані на недоліки інших. Варто зазначити що далеко не кожна учасниця змогла опанувати себе перед камерою. Однак були й такі, яких вже сьогодні можна назвати вправними ораторами. Головним підсумком публічного виступу було те, що всі погодилися з тезою, що вдалий оратор має багато працювати над своєю мовою, мімікою, жестами, оскільки не всі люди, які почали займатися політикою, хай і на місцевому рівні, мають хист до цього.

                                                                                   PC067595.JPG

Олександр Солонтай (експерт ІПО) висвітлював тему присвячено статусу депутатів місцевих рад та особливостей роботи депутатських комісій, де найбільшу увагу приділив можливостям та обов’язкам депутатів а також важливістю регламентного регулювання діяльності комісій.

                                                                                     IMG_4877.JPG

Експерт Інституту Політичної Освіти Сергій Богданенко багато уваги в темі  щодо організації роботи депутатської приймальні надав практичній частині. Для цього учасницям було задано параметри округу, його карту та об’єкти (школи, лікарні, дитячі садки), які на ньому розташовані. Входячи з цих параметрів, жінки-депутати мали налагодити ефективну роботу депутатської приймальні, зазначивши місце, оптимальну кількість працівників, кошторис тощо. Окремо були обговорені інновації, які використовують депутати місцевих рад у своїх приймальнях.

 

                                                                                    PC077683.JPG

Депутатським запитам та зверненням була присвячена тема, яку висвітлював директор проекту Любомир Грицак. Особливої уваги було приділено формі та змісту запитів та звернень, правильності їх оформлення. Після теоретичної частини кожен депутат мав змогу відреагувати на звернення виборців, написавши запит чи то звернення до відповідної установи. Кожну роботу було проаналізовано, наголошено на позитивах та недоліках.


Оскільки програма семінару поєднувала теоретичні і практичні моменти, учасниці були достатньо активними, особливо у виконанні практичних завдань.


Важливим фактором даного роду семінарів є налагодження знайомств та обмін досвідом у вирішенні актуальних проблем місцевого самоврядування серед жінок-депутатів місцевих рад. Під час семінару Інститут Політичної Освіти рекомендував учасницям долучитися до групи та сторінки Інституту на Facebook http://www.facebook.com/politosvita. та інших соціальних мереж. Інститут Політичної Освіти намагається тримати постійний зв’язок з учасниками своїх заходів, слідкувати за їх професійним зростанням.


По завершенні семінару координатор проекту Любомир Грицак вручив учасницям сертифікати.

PC087750.JPG

ПАРТНЕРИ

Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image