2012 рік

УВАГА, ВСТУПАЄ В СИЛУ НОВИЙ ЗАКОН ПРО БЕЗОПЛАТНУ ПРАВОВУ ДОПОМОГУ, АБО ЧИ ЗМОЖЕ ДОПОМОГТИ МІСЦЕВА ВЛАДА ГРОМАДСЬКОСТІ ?

24.12.2012

1 січня 2013 року вступає в силу Закон України «Про безоплатну правову допомогу». Відповідно до нового законодавства місцева влада за рахунок бюджетних коштів може створювати установи з надання безоплатної первинної правової допомоги, або залучити фізичні чи юридичні особи приватного права до її надання. Саме тому, що значна частина звернень з якими громадяни звертаються за правовою допомогою стосується роботи органів місцевого самоврядування, ця тема є настільки цікавою для місцевої влади і роль її  далеко не символічна.

 

В рамках зустрічі координаторів Центрів правової інформації та консультацій Ініціативи «Посилення правових можливостей бідних верств населення» програми «Верховенство права» Міжнародного Фонду «Відродження» відбувся семінар-дискусія про місцеве самоврядування в Україні. Учасники семінару – громадські організації, які представляють різноманітні організації громадянського суспільства, що працюють в сфері надання правової допомоги та докладають зусиль для залучення органів місцевої влади до надання безоплатної правової допомоги громадянам.

Звичайно, протягом одного дня розглянути всі аспекти роботи органів місцевого самоврядування неможливо, тому увага концентрувалася на найголовнішому: зміст роботи місцевої влади, принципові відмінності з органами державної влади, компетенція та повноваження, спосіб прийняття рішень, можливості відкриття комунальних установ, місце та роль громадськості, яка піклується наданням правової допомоги населенню у взаємовідносинах з місцевим самоврядуванням.


Виявилося, що група учасників, яка представляла різні регіони України, різні за величинами громади та різноманітні організації, ставила практично одній й ті самі питання:


– наскільки сильно місцеве самоврядування залежно від роботи органів державної влади ?


– які ресурси може надати місцеве самоврядування для збільшення можливостей надання правової допомоги ?


– яка реальна ситуація з місцевими бюджетами та які можливості виділення фінансування для надання громадян правової допомоги ?


– як працювати в умовах закритості місцевого самоврядування та які існують можливості зробити роботу органів місцевої влади відкритою та прозорою ?


– механізм та наслідки застосування програмно-цільового методу в наданні правової допомоги населенню тощо…


Всі ці, та інші питання які підіймалися учасниками, вкотре яскраво засвідчили з одного боку обмеженість можливостей місцевого самоврядування. Але з іншого боку, невідворотність вступу нового закону з 1 січня 2013 року змушує поглиблювати свої знання не тільки громадських діячів, але і депутатів місцевих рад. До чого Вас всіх і закликаємо !

 

Закон України «Про безоплатнуправову допомогу

ПАРТНЕРИ

Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image