2013 рік

ЦЕНТР ГРОМАДЯНСЬКИХ СВОБОД

20.07.2013Ця правозахисна організація зараз розпочинає співпрацю з Радіо Ера. Поки що планується виготовлення кількох програм, але з перспективою продовження та розширення. Тема – європейська інтеграція, зокрема, підписання Угоди про Асоціацію Україна-ЄС, яке, можливо, відбудеться в листопаді цього року у Вільнюсі під час Саміту Східного Партнерства.


Центр Громадянських Свобод відповідатиме за наповнення випусків, присвячених аспекту громадянських прав, які захищають нас від несправедливості з боку держави та дозволяють брати участь в громадянському й політичному житті країни.


Щоб зробити цю програму максимально зрозумілою для людей, а також  довести прямий зв’язок між наявністю або відсутністю свободи. Ми вирішили висвітлювати тему євроінтеграції в тому числі через реальні людські історії.


Коли, через право на мирне зібрання, сільські жителі домоглися прокладення нової дороги або регулярного автобусного рейсу до райцентру.


Коли, реалізовуючи своє право на інформацію, громадянам вдається зловити чиновників-хабарників «на гарячому».


Коли, завдяки свободі слова, чесний журналістський матеріал рятує від закриття школу або зупиняє «вірус» вирубування зелених насаджень.


Якщо ви в своїй практиці мали досвід, коли право на свободу вираження поглядів та свободу слова, право на доступ до інформації, право на мирні зібрання, право на об’єднання в громадські організації, право брати участь у вирішенні питань державного та місцевого значення і т.д., і це вплинуло на Ваше життя, або якщо ви стали свідком подібного випадку або якщо знаєте когось, хто міг би таким досвідом поділитися, будь ласка, дайте нам про це знати – і про цю історію почує вся країна!!!


Сьогодні звідусіль лунає безліч нарікань на порушення прав громадян, і більшість із цих нарікань, на жаль, – небезпідставна. Але, разом із тим, почасти ми забуваємо, що в країні є люди, які навчилися змінювати дійсність, яка їх оточує, які зрозуміли цінність громадянських прав і свобод та реалізують їх, впливаючи на своє власне життя та життя всієї громади. Саме така модель поведінки, на наше переконання, має всіляко заохочуватися та поширюватися в ЗМІ.


Отже, якщо ви мали досвід, який довів, що свобода – це основа прогресивної та  успішної країни, – розкажіть про це, аби інші громадяни могли скористатися цим досвідом, повірити в цінність свободи та безальтернативність потреби захисту власних прав.


Листи з коротким описом своєї історії або з контактами «носіїв» таких історій надсилайте, будь ласка, на адресуtomak.maria@gmail.com Довідки за тел. 067-246-43-43 (Марія Томак)
Жодних строків, термінів, але чим швидше – тим краще і більше шансів, що по радіо розповідатимуть саме Ваш приклад!


 

Чекаємо на ваші листи!

ПАРТНЕРИ

Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image