2013 рік

ПОСИЛЕННЯ МІСЦЕВОЇ ДЕМОКРАТІЇ

3.09.2013


Інститут Політичної Освіти у партнерстві з NED (National Endowment for Democracy) в рамках проекту «Посилення місцевої демократії» розпочав серію освітніх заходів «Від загальногодо конкретного». Перший семінар було проведено в м. Чернігові.


Проект «Посилення місцевої демократії»,  дає можливість теоретично та практично, стати дієвим депутатом використовуючи всі можливі демократичні важелі. Під час семінарів розглядаються питання організації роботи органів місцевого самоврядування та депутатської діяльності, а також спеціалізовані тематики: процедури прийняття рішень, бюджетні відносини, земельні аспекти, житлово-комунальна сфера тощо.


З часів проголошення незалежності в Україні відбулися шість демократичних виборів до місцевих рад, в результаті яких представляти інтереси громадян в місцевих радах отримали сотні тисяч обраних депутатів. Радянське минуле залишило Україні в спадок централізоване управління, яке не витримує конкуренції в умовах демократизації суспільства. З 2005 року додалися також помічники, по 3-5 на одного депутата. Загалом до місцевого самоврядування залучено приблизно – 1 млн. осіб.


Причому від виборів до виборів склад місцевих рад на рівні міст, областей та районів оновлюються більш ніж на половину. Як правило, обранці взагалі не підготовлені до роботи з виборцями. Рівень освіти та підготовки депутатів не змінився і після 2002 року, коли в Законі України «Про статус депутатів місцевих рад» передбачено обов’язок депутатів місцевих рад навчатися, підвищувати свою кваліфікацію. Тому до запровадження Інститутом Політичної Освіти програми навчання депутатів їх систематичного навчання не проводилося.


Враховуючи, що семінар проводився в Чернігові, на семінарі крім традиційних тематик було детально висвітлено аспекти доступу доінформації на прикладі м.Чернігова.

Довідково:

1. Посідник для депутатів місцевих рад підготовлений спільно з NED;


2. Посібник з бюджетних питань;

3. Посібник з питань житлово-комунального господарства;

4. Посібник з земельних відносин.

                 ПОДЯКА  ДЕПУТАТА ДЕСНЯНСЬКОЇ РАЙОННОЇ У МІСТІ ЧЕРНІГОВІ РАДИ ШОСТОГО СКЛИКАННЯ.

Lyst podiaky vid _LYCHAK.JPG

З питань отримання додаткової інформації звертайтеся:

тел.: 8 (044) 278-55-43, факс.: 8 (044) 235-97-63

 +38 (067) 276-49-80, Сергій Богданенко

+38 (067) 402-80-31, Любомир Грицак

ПАРТНЕРИ

Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image