2011 рік

ПАМ’ЯТАТИ ЗАРАДИ МАЙБУТНЬОГО

7.02.2011

          Програма спеціально створена для аспірантів, студентів старших курсів гуманітарних факультетів ВНЗ України, активістів місцевих громад, членів політичних партій, науковців, представників неурядових організацій та журналістів. Метою є гармонізація відносин між громадськістю з різних областей України,  шляхом формування змішаних груп учасників проекту та проведення для них спільних навчань, покликаних сприяти подоланню стереотипів минулого та пошуку шляхів для спільного майбутнього.

          Складний історичний шлях, який пройшов народ України, тривалий поділ території нашої держави між різними імперіями зумовив формування у свідомості українців, що мешкають у різних регіонах, усталених стереотипів, що у сучасних умовах стають суттєвою перешкодою як на шляху реалізації загальнодержавних проектів у різних сферах суспільного та економічного життя країни, так і інтеграції України до світових та європейських структур.

          Особливо болючим є той факт, що центральні органи влади, особливо після президентських виборів 2010 року, постійно спекулюють питаннями мови, історії та релігії задля власних політичних дивідендів.

          Єдиним виходом із цієї непростої ситуації є спілкування представників, особливо політично активної молоді з різних регіонів України з метою знаходження порозуміння, подолання стереотипів, налагодження плідних зв’язків та співпраці заради зміцнення української державності.

          Цьогорічна спільна для Закарпаття, Одещини та Харківщини програма «Пам’ятати заради майбутнього» стартувала 4 лютого 2011 року в м. Одеса. Відкрили перший з трьох заходів програми директор Інституту Політичної Освіти Андрій СТРАННІКОВ та Керівник Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні Ніко ЛАНГЕ.

          Цікаво, що Інститут Політичної Освіти у партнерстві з Представництвом Фонду Конрада Аденауера в Україні реалізовує дану програму вже 5 років. Цього разу, представники Закарпаття, Одещини та Харківщини мали змогу обговорити важливі теми:

– «Що таке переосмислення минулого і для чого воно потрібне?»

– «Мовна політика в Україні: тернистий шлях від імперсько-тоталітарної до демократичної»

– «Психологічні аспекти подолання стереотипів»

– «Ціннісно-орієнтований підхід до історії та політики в Україні» та ряд інших тем.

          З учасниками працювали Др. Уве ЛЄМАНН-БРАУНС, Віце-президент Законодавчих зборів Берліна, співзасновник офісу по обслуговуванню громадян з питань Подолання наслідків діяльності Служби державної безпеки (Штазі), Іван ЛОПУШИНСЬКИЙ, Професор Херсонського національного технічного університету, доктор наук з державного управління, Вадим ТРЮХАН, Директор Координаційного бюро європейської та євроатлантичної інтеграції (2008-2010 рр.), Любомир ГРИЦАК, Координатор проектів Інституту Політичної Освіти, Тетяна ВАЛЬКОВА, експертІнституту Політичної Освіти та  Євген БОГОДІСТОВ, Координатор проектів Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні.

          Інститут Політичної Освіти у партнерстві з Представництвом Фонду Конрада Аденауера в Україні вже 5 рік поспіль реалізовує проекти, направлені на вирішення вищезазначеної проблеми.

          2007 рік – проект стартував, об’єднавши учасників з двох, найбільш антагоністичних областей – Донецької та Львівіської;

          2008 рік – участь у проекті взяли представники Луганщини та Чернівецької областей.

          2009 рік – участь у проекті взяли представники Волині, Дніпропетровщині та АР Крим.

          2010 рік – участь у проекті взяли представники Івано-Франківської, Чернігівської та Запорізької областей.

        2011 рік – учасниками є представники Закарпатської, Одеської та Харківської областей.

Програма 1-го заходу (4-6 лютого 2011 року, м. Одеса);

Програма 2-го заходу (1-3 квітня, м. Ужгород);

Програма 3-го заходу (вересень, м. Харків);

ПАРТНЕРИ

Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image