2008 рік

ПРОЕКТ №1: „ВІД ЗАГАЛЬНОГО ДО КОНКРЕТНОГО”

28.05.2009


Назва проекту: «Місцеве самоврядування. Крок до ефективності».

Депутати місцевих рад постійно постають перед проблемами недостатності теоретичних знань та практичного досвіду у своїй повсякденній роботі, що призводить до уповільнення процесу становлення та розвитку місцевого самоврядування, незадовільного вирішення проблем тих громад, інтереси яких вони мали б відстоювати.

Протягом 2006-2007 рр. ІПО в рамках програми «Місцеве самоврядування. Крок до ефективності» було сформовано 11 (5-ь – 2006р., 6-ть-2007р.) фіксованих груп депутатів місцевих рад з усіх областей України. Для кожної групи було проведено серію з трьох триденних семінарів. Таким чином скористатися результатами проекту за останні роки змогли близько 400 депутатів.

Зважаючи на схвальні відгуки про програму „Місцеве самоврядування. Крок до ефективності” самими учасниками, великий попит на участь в ній з боку їх колег (на одне місце претендувало 4-5 чоловік), Інститут Політичної Освіти в 2008 році має на меті продовжувати її реалізацію, розширивши та удосконаливши в її рамках успішні попередні проекти та запровадивши пілотні нові.

Зокрема, Інститут планує розвинути свою діяльність в двох наступних напрямках – міні-проектах, що стануть складовими великої програми „Місцеве самоврядування. Крок до ефективності”:

  1. Продовжити реалізацію програми «Навчання депутатів місцевих рад»;
  2. Запровадити серію тематичних семінарів для депутатів місцевих рад «Від загального до конкретного»;

Інститут Політичної Освіти повідомляє про початок відбору депутатів міських рад усіх регіонів України до участі в проекті „Від загального до конкретного”. Запрошуються до участі молоді депутати міст обласного та районного значення. Передбачається створення 4-ьох груп.

Умовні назви груп: земельна; бюджетна; комунальної власності; житлово-комунального господарства.

У кожну групу буде відібрано по 30-35 депутатів міських рад з усіх областей України.

Перевага буде надаватися депутатам – членам відповідних профільних комісій.

Умови участі:

Депутат міської ради;

Вік до 35 років;

Активна участь у громадсько-політичному русі на місцевому рівні.

Документи, що повинен надати кандидат на навчання:*

1. Заповнена анкета кандидата на участь в семінарах;

2. Резюме (коротка біографія та досвід громадсько-політичної діяльності);

3. Есе на тему «Бюджетні проблеми мого міста», „Проблеми у земельних відносинах мого міста”, „Проблеми комунальної власності мого міста”, „Проблеми житлово-комунального господарства мого міста”, відповідно до обраної депутатом групи (має нараховувати біля 600 слів);

4. Рекомендація від організації, яка делегує учасника (осередок партії, місцева рада, громадська організація тощо).

Остання дата надсилання документів: 27.01.2008р.

*Увага! До участі в конкурсі допускаються тільки ті кандидати, які нададуть Інституту Політичної Освіти до вказаного терміну повний пакет документів.

Документи можна надсилати факсом 8 (044) 278-55-43, 278-55-16, або електронною поштою ipo_deputaty@yahoo.com

Додаткову інформацію та анкети учасників ви можете знайти на сайті Інституту Політичної Освіти http://www.ipo.org.ua/ та звернувшись за телефонами: 8 (044) 278-55-43, 278-55-16, 8 (066) 737-32-23 (Любомир Грицак), 8 (097) 284-61-83 (Оксана Однорал).

Координатор проекту Любомир Грицак

Опис проекту «Від загального до конкретного»

ІПО в рамках навчання депутатів місцевих рад 2006-2007 рр. особливу увагу приділяв механізму роботи постійних депутатських комісій. Однак, як показав досвід, робота кожної комісії, потребує спеціалізованого підходу. Особливо це стосується комісій, які працюють в сфері земельних та бюджетних відносин, комунальної власності та житлово-комунального господарства. Доволі часто членами вищезазначених комісій стають депутати, які не володіють елементарними базовими знаннями у відповідній сфері, що ускладнює змістовну роботу комісій, стає на заваді підготовці на розгляд сесій грамотних рішень. Протягом навчання депутатів місцевих рад у 2006-2007 рр., багато його учасників висловлювали бажання поглибити свої знання та навики у конкретній вузькій сфері, в якій працюють їх комісії. Враховуючи зазначене, ІПО прийняв рішення реалізувати в 2008 році в рамках програми «Місцеве самоврядування. Крок до ефективності» серію навчань «Від загального до конкретного» для членів профільних постійних депутатських комісій.

2.1. Мета та завдання проекту

Підвищення рівня теоретичних знань та практичних навиків депутатів місцевих рад – членів профільних депутатських комісій («земельної», «комунальної», «бюджетної», «житлово-комунальної»), шляхом проведення для них вузькоспеціалізованих навчальних семінарів, з залученням в якості лекторів на них кращих вітчизняних та закордонних фахівців у відповідній галузі.

2.2. Цільова група

депутати місцевих рад віком до 35 років.

Кількість груп: 8 груп, кожна з яких з складається з представників відповідної постійної депутатської комісії («земельної», «комунальної», «бюджетної», «житлово-комунальної»)).

Кількість учасників (35 чол. х 8 груп)

Учасники програми будуть відібрані ІПО на конкурсній основі.

Кількість семінарів для одної групи – 1.

Тривалість одного семінару – 3 дні.

2.3. Обґрунтування актуальності

Одною з найважливіших складових діяльності депутата місцевої ради є його робота в постійній депутатській комісії. Саме під час засідань комісій обговорюються та готуються проекти рішень, які потім виносяться на розгляд порядку денного сесій місцевих рад. Саме від змістовності та ефективності роботи постійних депутатських комісій залежать якість пропонованих на затвердження всього депутатського корпусу рішень, вкрай необхідних для вирішення проблем місцевих громад. Тому поглиблення знань депутатів місцевих рад у сфері діяльності постійних комісій, членами яких вони є, дозволить зробити ще один крок у напрямку розвитку місцевого самоврядування, сприяння його ефективності.

2.4. Очікувані результати

В результаті реалізації проекту ІПО на конкурсній буде створено 8 груп з представників окремих постійних депутатських комісій («земельної», «комунальної», «бюджетної», «житлово-комунальної»). Таким чином отримати та поглибити свої знання у відповідних сферах зможуть біля 280 депутатів місцевих рад з всіх областей України.

Заходи для реалізації проекту: Від загального до конкретного

.

Назва заходу

Вид заходу

(семінар, тренінг, круглий стіл, конференція, форум, лекція, інше)

Тривалість

заходу

Бажаний місяць проведення

Бажане місто

1

Бюджетна сфера. Депутати міських рад

Семінар

3 дні

Лютий

Київ

2

Житлово-комунальне господарство. Депутати міських рад

Семінар

3 дні

березень

Львів

3

Земельні відносини. Депутати міських рад

Семінар

3 дні

травень

Київ

4

Комунальна власність. Депутати міських рад

Семінар

3 дні

травень

Київ

5

Бюджетна сфера. Депутати районних рад

Семінар

3 дні

жовтень

Київ

6

Комунальна власність. Депутати районних рад

Семінар

3 дні

жовтень

Київ

7

Земельні відносини. Депутати районних рад

Семінар

3 дні

листопад

Київ

8

Житлово-комунальне господарство. Депутати районних рад

Семінар

3 дні

листопад

Київ

ПАРТНЕРИ

Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image