2008 рік

ПАМ’ЯТАТИ ЗАРАДИ МАЙБУТНЬОГО

28.05.2009
    Інститут Політичної Освіти у партнерстві з Представництвом Фонду Конрада Аденауера в Україні вже другий рік поспіль реалізовує проекти, метою яких є гармонізація відносин між населенням з різних областей України, шляхом формування змішаних груп учасників проекту та проведення для  них спільних навчань та тренінгів.
 

Поштовхом для реалізації даних проектів був аналіз подій минулої виборчої кампанії, який засвідчив, що окремими політичними силами напередодні виборів та й зрештою, після їх закінчення, використовується різниця історичних шляхів, відмінності у культурі та традиціях, просто географічна віддаленість східних та західних регіонів України у своїх вузько-партійних цілях – для залучення електорату на той чи інший бік.


Дана ситуація створює проблему розколу нації, закладає фундамент непорозуміння в українському суспільстві, створює сприятливі умови для зародження сепаратизму, що в кінцевому результаті може загрожувати цілісності та суверенітету України.


Впевнені, що різноманітність культур регіонів України – наше багатство, а єдність українського народу – головна державна цінність, тому виступаємо категорично проти всяких спроб розділити Схід та Захід країни!


Усвідомлюючи цю небезпеку Інститут Політичної Освіти у партнерстві з Представництвом Фонду Конрада Аденауера в Україні вже другий рік поспіль реалізовує проекти, метою яких є гармонізація відносин між населенням з різних областей України, шляхом формування змішаних груп учасників проекту та проведення для них спільних навчань та тренінгів.


В минулому році участь у проекті „Подолання стереотипів минулого як засіб національного єднання” взяли представники Донецької та Львівської областей. Враховуючи його успішність та схвальні відгуки учасників та експертів проект у 2008 знайшов своє продовження на Луганщині та Буковині, отримавши назву „Пам’ятати заради майбутнього”.


         Теми, які планувалися до обговорення є надзвичайно актуальними на сьогоднішній день в суспільстві, водночас вони вимагають глибокого вивчення та розуміння. До участі в даних заходах були запрошені фахівці та експерти з питань, які часто розколюють Україну а також представники інших держав.


Перший день семінару, який відбувався в Луганську з 12 по 14 вересня, був присвячений німецькому досвіду подолання наслідків комуністичної диктатури і діяльності служби державної безпеки. Про особливості даного процесу розповів учасникам Керівник Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні Ніко Ланге.

Своєрідним закріпленням даної тематики стали перегляд та обговорення художнього кінофільму „Життя інших”.


Наступного дня з учасниками семінару працювали Володимир Сергійчук (професор, Київський національний університет імені Т.Шевченка, академік Академії наук України), Святослав Шеремета (Український Інститут національної пам’яті) та місцевий експерт Валерій Філіппов (депутат Луганської обласної ради, доктор історичних наук).


Доповідачами спільно з учасниками було піднято та оговорено багато питань історії, з приводу яких у суспільстві точиться жвава дискусія. Таким чином було закладене добре підґрунтя для проведення наступного заходу в Чернівцях.

Завершальний день семінару на сході України був присвячений візиту до меморіальних місць заснування та діяльності „Молодої гвардії” у м. Краснодон Луганської області. Учасники відвідали відомий музей Молодої гвардії, ознайомилися з героїчним подвигом молодих краснодонців в роки Великої Вітчизняної війни.

1. Програма семінару в Луганську

2. Звіт (розширена інформація) про проведення семінару в Луганську 12-14 вересня 2008 р.

3. Програма семінару у Чернівцях

ПАРТНЕРИ

Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image