2007 рік

ПЕРЕОСМИСЛЕННЯ МИНУЛОГО ЯК ЗАСІБ НАЦІОНАЛЬНОГО ЄДНАННЯ

28.05.2009

Складний історичний шлях, який пройшов народ України, тривалий поділ території нашої держави між різними імперіями зумовив формування у свідомості українців, що мешкають у різних регіонах, усталених стереотипів, що у сучасних умовах стають суттєвою перешкодою як на шляху реалізації загальнодержавних проектів у різних сферах суспільного та економічного життя країни, так і інтеграції України до світових та європейських структур.

Єдиним виходом із цієї непростої ситуації є спілкування представників, особливо політично активної молоді, різних регіонів України з метою знаходження порозуміння, подолання стереотипів, налагодження плідних зв’язків та співпраці заради зміцнення української державності.

Виходячи з цих міркувань, Інститут Політичної Освіти спільно з Представництвом Фонду Конрада Аденауера в Україні реалізував пілотний проект „Переосмислення минулого як засіб національного єднання”, направлений на створення передумов для подолання стереотипів минулого та штучних протиріч, що виникли протягом останніх років.

Під час реалізації було проведено два семінари для одної фіксованої групи громадсько-активної молоді зі Львова та Донецька. Перший семінар 6-8 червня 2007 року в м. Донецьку, а другий 13-15 липня – у Львові.

До участі в семінарах були запрошені молоді активісти провідних політичних партій, депутати місцевих рад, молодіжні та громадські діячі обох областей.

Додатки:

1)Звіт про семінар в м. Донецьку.

2)Стаття «Інститут національної пам’яті: довід Польщі та перспективи в Україні».

3)Стаття «Схід і Захід: війна і мир».

4)Стаття «Минуле як тягар».

5)Стаття «Під імперською владою».

ПАРТНЕРИ

Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image