2007 рік

II-Й ЩОРІЧНИЙ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ТУРНІР „СЕРЦЕ КИЄВА” НА ТЕМУ „ВЕРХОВЕНСТВО ПРАВА”

28.05.2009

ОПИС ПРОЕКТУ

1. Назва проекту: ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ДЕБАТНИЙ ТУРНІР НА ТЕМУ „ВЕРХОВЕНСТВО ПРАВА”

2. Головна мета проекту: залучення соціально активної молоді до суспільного обговорення та пошуку шляхів вирішення таких проблем як: реалізація в Україні та світі принципу верховенства права, співвідношення права та справедливості, співвідношення верховенства права та верховенства закону, розподіл влади в демократичних країнах, реформування вітчизняного механізму державного управління.

3.ОСНОВНИЙ ПАРТНЕР ПРОЕКТУ:

ВМГО "Дебатна Академія

4 ЧАС ТА МІСЦЕ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОЕКТУ: 9 – 11 листопада 2007 року, м. Київ.

5 ОРІЄНТОВНА КІЛЬКІСТЬ УЧАСНИКІВ ТУРНІРУ: 24 учасника з Києва, 56 учасників з інших міст, 10 членів Оргкомітету, всього – 90 осіб

6 РОЗКЛАД ТУРНІРУ: див. нижче.

7 АКТУАЛЬНІСТЬ ПРОЕКТУ:

Сучасна суспільна-політична ситуація в Україні свідчить про те, що проблема верховенства права була та залишається одним з найболючіших проблем сьогодення. Неналежна реалізація принципу верховенства права в Україні уповільнює розвиток демократичних процесів, знижує ефективність діяльності державних інституцій, сприяє корупції, підриває віру українських громадян у право та справедливість. Гострота даної проблеми потребує її неодмінного суспільного обговорення, що матиме на меті ознайомлення громадськості з проблемними аспектами реалізації верховенства права та висловлення учасниками обговорення свої власної позиції щодо шляхів подолання зазначених аспектів. Надзвичайно важливим є організація подібних дискусій серед молоді, яка є найбільш активною частиною суспільства.

Як засвідчує практика, дебати є найкращим форматом подібних суспільних дискусій для молоді. Дебати стимулюють розвиток критичного та структурного мислення, розвиток риторичних навичок, вміння тримати себе перед аудиторією, дозволяють поглиблювати і систематизувати нові знання, опрацювати нові технології пошуку інформації та сприяють виробленню системного та об’ємного бачення тієї чи іншої проблеми, виховують вміння працювати в колективі, толерантно ставитись до протилежних думок, повагу до людей та їх поглядів і переконань. Свідченням соціальних та освітніх ефектів дебатів є те, що дебатні організації та клуби існують більш ніж у 70-ти країнах світу. Дебатні клуби є неодмінною складовою студентського життя всіх провідних вищих навчальних закладах.

8. ПРОЕКТ ПІДТРИМУЮТЬ:

СТУДЕНТСЬКИЙ ПАРЛАМЕНТ КИЇВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА.

9. РЕЗУЛЬТАТИ ПРОЕКТУ:

– ознайомлення молодих людей з усієї України з тематикою верховенства права;

– ознайомлення 100 студентів вищих навчальних закладів з методикою гри в дебати;

– налагодження співробітництва між органами студентського самоврядування, які задіяні у цьому проекті;

– розроблення методичних матеріалів з проблематики верховенства права ;

– підвищення рівня обізнаності студентства стосовно тематики верховенства права.

Даний Проект вже вдруге підтримується представництвом ОБСЄ в Україні.

РОЗКЛАД ТУРНІРУ

День 1 (30 листопада 2007 р., п’ятниця, Актова зала НАН України)

6.00 – 14.00 – прибуття учасників до Києва, транспортування їх до гуртожитку, поселення, транспортування до місця відкриття турніру.

14.00 – 14.30 – кава-брейк

14.30 – 16.00 – церемонія відкриття турніру, представлення команд, жеребкування

16.00 – 17.30 – семінар з правил

17.30 – 20.00 – виступи почесних гостей турніру

20.00 – 21.30 – вечеря

День 2 (1 грудня 2007 р., субота, Київський інститут міжнародних відносин”)

9.00 – 10.00 – сніданок

10.00 – 11.30 – І відбірковий раунд

11.15 – 11.45 – кава-брейк

11.30 – 13.00 – ІІ відбірковий раунд

13.00 – 14.00 – обід

14.00 – 15.30 – ІІІ відбірковий раунд

15.15 – 15.45 – кава-брейк

15.30 – 17.00 – ІV відбірковий раунд

18.30 – 19.30 – вечеря

19.30 – 21.00 – оголошення учасників чвертьфіналів

День 3 (2 грудня 2007 р., неділя, Інститут політичних і етнонаціональних досліджень імені І.Ф.Кураса НАН України)

9.00 – 10.00 – сніданок

10.00 – 11.30 – ¼ фіналу

11.15 – 11.45 – кава-брейк

11.30 – 13.00 – ½ фіналу

13.00 – 14.00 – обід

14.00 – 15.30 – фінал

15.30 – 17.00 – оголошення результатів турніру,

церемонія нагородження та закриття турніру

Звіт ГО «ІНСТИТУТ ПОЛІТИЧНОЇ ОСВІТИ”

за підсумками Другого щорічного Всеукраїнського турніру „Серце Києва”

на тему„Верховенство права”

Всеукраїнський дебатний турнір на загальну тему „Верховенство права”, який проводився спільно з ВМГО «Дебатна Академія»,відбувся в Києві в період з 30 листопада – 2 грудня 2007 р. У турнірі взяли участь більше 100 молодих людей з Києва, Харкова, Донецька, Стаханова, Дніпропетровська, Луцька, Львова, Одеси, Маріуполя тощо (список учасників додається).

Для дебатування учасникам були запропоновані наступні теми, сформульовані відповідно до правил Формату Британських Парламентських форматів у вигляді резолюцій: „Ця Палата вважає, що громадяни не повинні мати права голосувати проти всіх”, „Ця Палата вважає, що особа має бути повідомлена про будь-яке втручання держави в її особисте життя”, „Ця Палата вважає, що омбудсмен повинен обиратися народом”, „Ця Палата повинна накласти мораторій на внесення змін до Конституції України”, „Ця Палата вважає, що опозиція повинна мати право на „ветування” рішень уряду”, „Ця Палата вважає, що будь-яка шкода завдана в результаті успішної контртерористичної операції є виправданою”, „Ця Палата повинна встановити кримінальну відповідальність за публічне виправдання чужого злочину”.

Почесними гостями турніру стали виконавчий директор Української Гельсінської спілки Володимир Яворський, який провів для учасників турніру лекцію на тему „Верховенство право”, а також Президент Асоціації правників України Сергій Кононов та член Правління Асоціації правників України Олег Макаров.

Найкращою командою турніру стала команда „Техно” (Сергій Кучко та Костянтин Коровін) з міста Харкова, найкращим промовцем – Марія Кравчук (місто Київ).

Упродовж трьох днів молоді люди з різних куточків України обговорювали актуальні проблеми втілення принципу верховенства права в Україні. Учасники турніру одержували можливість побачити, яким чином принцип верховенства права реалізується у різних сферах суспільного життя. Під час дискусій, які точилися в рамках турніру, учасники формулювали та захищали свою власну позицію, спростовуючи позицію своїх опонентів. Подібний публічний обмін думками є цінним з огляду відразу на декілька аспектів: а) громадськість (зокрема, її найбільш активна частина – молодь) має нагоду взяти участь в обговоренні суспільно важливих питань (в даному випадку цим питанням є принцип верховенства права та проблеми його реалізації); б) учасники дискусії взаємно збагачують один одного знаннями, якими вони володіють щодо предмету дискусії.

Турнір переконливо засвідчив, що дебати як інтерактивно-освітня методика є найкращою формою суспільних дискусій для молоді. З одного боку вони призводять до цілої низки позитивних соціальних ефектів: стимулюють розвиток критичного та структурного мислення, розвиток риторичних навичок, вміння тримати себе перед аудиторією, дозволяють поглиблювати і систематизувати нові знання, опрацювати нові технології пошуку інформації та сприяють виробленню системного та об’ємного бачення тієї чи іншої проблеми, виховують вміння працювати в колективі, толерантно ставитись до протилежних думок, повагу до людей та їх поглядів і переконань. З іншого – дебати, завдяки їхній ігровій формі, залучають молодь до обговорення та вирішення найактуальніших проблем сьогодення України, стимулюють до їх системного вивчення та вироблення різноманітних шляхів їх вирішення.

Директор Андрій Странніков

ПАРТНЕРИ

Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image