2006 рік

Розвиток місцевого самоврядування в країнах пост-радянського простору

28.05.2009

Cемінари для молодих політиків місцевого рівня Молдови та Білорусі

У 2007 року відбудуться чергові вибори до органів місцевого самоврядування Білорусії та Молдови. Дедалі більше молодих людей прагне іти у владу (передусім в органи місцевого самоврядування) щоб своїми знаннями та ентузіазмом розбудовувати громадянське суспільство в своїх країнах. З одного боку це омолоджує владу та сприяє розвитку демократії, а з іншого – відсутність у молодих людей, наділених депутатськими повноваженнями, елементарних знань про механізми роботи рад, бюджетні відносини, житлово-комунальну сферу, регуляторну політику – часто зводить нанівець намагання молодих людей покращити ситуацію в своєму регіоні, дозволяє маніпулювати їхньою свідомістю старшими «досвідченими колегами». Без сумніву, такий стан справ шкодить розвитку і становленню ефективного місцевого самоврядування.

Розуміючи, що саме ступінь розвитку місцевого самоврядування відображає ступінь розвитку демократії в країні і що без ефективного місцевого самоврядування не можливо побудувати громадянське суспільство за зразком Європейського Союзу, Інститут Політичної Освіти спільно з Центром Політичної Парламентської Освіти та Тренінгів започаткував програму з розвитку місцевого самоврядування на країни пост – радянського простору: протягом 2006-2007 року для Білорусі та Молдови.

Метою даного проекту є підвищення рівня політичної освіти молоді – потенційних депутатів місцевих рад в сфері місцевого самоврядування, надання їм необхідних знань та практичних навиків, які в подальшому можуть використовуватися в повсякденній роботі.

Цільовою групою є кандидати в депутати місцевих рад віком до 35 років. Передбачається проведення трьох семінарів для різних груп учасників (30-35 осіб) в кожній країні (Білорусь та Молдова). Реалізація проекту триватиме із серпня 2006 року по лютий 2007 року.

Теми, які розглядалися під час семінарів:

1. Поняття місцевого самоврядування. Його роль у системі влади та розбудові громадянського суспільства.

2. Законодавча база щодо виборів в органи місцевої влади.

2. Суспільно – політичний аналіз виборчого округу.

3. Пошук цільової групи виборців.

4. Формування та розробка ключового повідомлення власної кампанії.

5. Види агітаційних кампаній: „від дверей до дверей”, телефонна кампанія, пряме листування, вуличні акції тощо.

6. Співпраця з засобами масової інформації.

Додатки:

1) Звіт про семінари в Молдові 29 жовтня – 1 листопада 2006 року.

2) Звіт про семінари для представників Білорусі 26-28 листопада 2006 року.

3) Методичні матеріали для менеджера виборчої кампанії.

ПАРТНЕРИ

Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image