2005 рік

ПРОГРАМА АНАЛІТИЧНОЇ ПІДТРИМКИ ЗАКОНОДАВЧОГО ПРОЦЕСУ

28.05.2009

Подальше удосконалення виборчого законодавства та практики його застосування

В рамках реалізації своїх завдань протягом 2005 року Інститут Політичної Освіти виступав партнером Лабораторії законодавчих ініціатив під час реалізації програми „Подальше удосконалення виборчого законодавства та практики його застосування”, яка була направлена на дослідження та винайденні оптимальних механізмів та напрямів удосконалення Закону України „Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних міських голів”, який був прийнятий Верховною Радою України 6 квітня 2004 року.

Прискорений розгляд та прийняття Закону України “Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних міських голів” негативно вплинув на зміст низки його положень, зокрема – в частині правового регулювання формування виборчих комісій, підстав для скасування рішень про реєстрацію кандидатів, складання та уточнення списків виборців, проведення передвиборної агітації, формування виборчих фондів, організації голосування та підрахунку голосів тощо. У зв’язку із цим виникла необхідність у всебічному аналізі законодавства про місцеві вибори та практики його застосування, винайденні оптимальних механізмів його удосконалення.

З метою врахування «місцевої» специфіки кампанії з виборів депутатів місцевих рад, було проведено анкетування депутатів місцевих рад, регіональних експертів з виборчого законодавства, представників політичних партій а також три регіональні круглі столи на тему „Ключові проблеми нового Закону про місцеві вибори” в обласних центрах різних регіонів України:

– м. Ужгород – 7 червня 2005 року;

– м. Суми – 21 червня 2005 року;

– м. Херсон – 15 липня 2005 року,

а також підсумковий круглий стіл на тему „Законодавство про місцеві вибори: пошук балансу між конституційністю, доцільністю та реальністю” за участю авторів Закону, народних депутатів, представників ЦВК, експертів виборчого права в м. Києві 18 жовтня 2005 року.

Основні теми, які обговорювалися під час регіональних круглих столів:

– формування та організація роботи виборчих комісій на місцевих виборах 2006 року;

– особливості проведення виборчої кампанії (формування виборчих списків, реєстрація кандидатів, ведення передвиборчої агітації);

– оскарження порушень виборчого законодавства про місцеві вибори та юридична відповідальність суб’єктів виборчого процессу.

Участі в обговоренні брали народні депутати України, депутати місцевих рад, експерти з виборчих питань, представники політичних партій та громадських організацій, журналісти.

Додатки:

1) Програма круглого столу в м. Ужгород.

2)Програма круглого столу в м. Суми.

3) Програма круглого столу в м. Херсон.

4) Програма круглого столу „Законодавство про місцеві вибори: пошук балансу між конституційністю, доцільністю та реальністю”.

5) Аналіз окремих недоліків закону „Про вибори депутатів верховної ради автономної республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів”.

ПАРТНЕРИ

Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image