2010 рік

У Львові розпочалося всеукраїнське навчання депутатів

3.12.2010

Минув тільки 1-й місяць як були обрані нові місцеві ради. Окремі з них приступили до роботи тільки нещодавно, деякі ж працюють вже 2-3 тижні. Як відомо, цього разу ради було вперше обрано за партійною мажоритарно-пропорційною системою. Така система в Україні застосовується вперше. Над місцевим самоврядування України знову поставлено черговий експеримент.

Але чи стануть після цього ради працювати більш ефективно? На думку експертів Інституту Політичної Освіти, ефективна робота місцевих рад є наразі неможливою. Актуальні проблеми вже сьогодні вимагають негайного втручання місцевої влади, але більшість депутатів рад є безпорадними. Одна з головних причин – відсутність належних знань та кваліфікації.

Щоб подолати проблему некомпетентності депутатів міських рад України, Інститут Політичної Освіти започаткував всеукраїнську програму навчання депутатів місцевих рад «Місцеве самоврядування. Крок до ефективності». Розпочалися навчання з м.Львова, а саме – з 2 по 5 грудня навчаються перші 2 групи новообраних депутатів міських та районних рад Західної України, всього 70 осіб, по 35 депутатів в кожній. В програму будуть включені всі міста та райони України.

Як заявив Андрій СТРАННІКОВ, директор ВГО «Інститут Політичної Освіти», депутат Київської міської ради, програму вже сьогодні фінансово підтримавЦентр Політичної Парламентської Освіти та Тренінгів фракції Європейської Народної Партії в Європарламенті та ряд інших міжнародних фондів. Наприклад, Представництво Фонду Конрада Аденауера допомогло перевидати серію навчальних посібників «Що має знати депутат місцевої ради?», завдяки яким вже зараз депутати можуть самостійно пройти 5 найважливіших навчальних курсів. Книжки можна отримати безкоштовно в Інституті, або скачати в мережі Інтернет.

"Зараз у навчанні зі Львова беруть участь 9 депутатів. Загалом вік усіх учасників – до 40 років. Такі навчання у Львові почали проводити ще 2006 року. Саме вчора стартував наш тренінг у Західній Україні. Одразу після Львова, тренери їдуть в Ужгород. Для депутатів навчання є безкоштовними, однак, кількість – обмежена, тому попередньо проводимо відбір. Один курс триває приблизно 3-4 дні", заявив Андрій.

Голова Центру Політичної Парламентської Освіти та Тренінгів фракції Європейської Народної Партії в Європарламенті д-р Ерхард фон дер БАНК вважає, що дана програма Інституту Політичної Освіти, є найкращою українською програмою в сфері політичної освіти. Розроблена програма може бути поширена в інших країнах, адже є комплексною та прикладною водночас.

Учасники прес-конференції надали докладну інформацію про програму навчання депутатів місцевих рад, порушили проблеми, які є найбільш характерними для діяльності новобраного депутатського корпусу, дали власну характеристику якісному складу і оцінку найпершим крокам роботи депутатів місцевих рад в Україні, оприлюднили найбільші очікування депутатів щодо змін у процес формування реального місцевого самоврядування та дали відповіді на актуальні питання, що стосуються регіону та України в цілому.

Основна тематика занять та тренінгів, що відбуваються для депутатів в рамках проекту, торкається проблематики формування місцевих бюджетів, земельних питань, житлово-комунальних проблем, зв’язків з громадськістю, адміністративно-територіальної реформи, управління комунальним майном, роботи депутатських комісій та помічників депутатів місцевих рад, співпраці місцевих депутатів із ЗМІ.

Увага! Для представників ЗМІ, які бажають відвідати навчання депутатів місцевих рад, додатково повідомляємо, що навчання відбуваються з 2 по 5 грудня 2010 року, на базі готельного комплексу «Валентина» за адресою: вул. Ясна, 7, смт. Брюховичі, м.Львів.

Для коментарів Інституту Політичної Освіти звертайтеся:

            Олександр Солонтай, тел. 050-372-5-100

м. Київ, вул. Паторжинського, 4,

тел. (044) 278-55-16, 278-55-43

E-mail: t_valkova@yahoo.com, office@ipo.org.ua, www.ipo.org.ua

ПАРТНЕРИ

Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image