2010 рік

АКЦІЯ ТЕРМІНОВОЇ ДОПОМОГИ

28.12.2010

Андрій Санніков був поранений, коли міліція розганяла акцію протесту проти фальсифікації виборів, що були зафіксовані в ході президентських виборів 19 грудня. За словами очевидців, він зазнав нападу з боку міліції, що збила його з ніг та неодноразово стрибала на нього, важко поранивши його ноги. Друзі намагалися відвезти його до лікарні, проте машина була зупинена міліцією, Андрія Саннікова витягнули з машини та заарештували. Свідки стверджують, що на той момент в нього не було помітних пошкоджень голови. Його дружина, Ірина Халіп, яка їхала у машині із ним, отримала удар в обличчя і була заарештована.

 

Адвокату Андрія Саннікова дозволили відвідати його у в’язниці вечором 20 грудня. Згідно зі словами адвоката, Андрій Санніков отримав нові порізи і синці на руках, обличчі і голові, він не міг стояти і ледве рухався. Нові рани чітко свідчать про те, що Андрій Санніков був побитий перебуваючи під вартою. Адвокат схарактеризував його стан «жахливим» і сказав, що за тим, як Андрій Санніков говорив і тримався, можна зробити висновок про пошкодження головного мозку.

 

Amnesty International серйозно стурбована тим, що Андрій Санніков може мати незворотні пошкодження головного мозку та інші ураження, якщо його не буде негайно переведено в лікарню, де йому можуть надати належне медичне лікування. Amnesty International також занепокоєна тим, що Андрій Санніков перебуває під ризиком тортур до тих пір, поки він під вартою.

 

БУДЬ ЛАСКА, ПИШІТЬ НЕГАЙНО російською або Вашою рідною мовою:

         Закликаючи до негайного перевезення Андрія Саннікова до лікарні, де йому буде надано необхідну медичну допомогу.

         Закликаючи Білоруську владу до негайних дій щодо захисту Андрія Саннікова та інших кандидатів в Президенти від тортур та жорстокого поводження з боку міліції.

         Відзначаючи, що Amnesty Internationalвважає, що він був затриманий виключно за здійснення свого права на мирний протест.

         Закликаючи до його негайного та безумовного звільнення.

Звернення та інформація – рос., англ. мовами.

БУДЬ ЛАСКА, НАДСИЛАЙТЕ ЗВЕРНЕННЯ ДО 2 ЛЮТОГО 2011 РОКУ ДО:

Президент

Александр Лукашенко

Администрация Президента Республики Беларусь

Ул.Карла Маркса, 38

220016 Минск, БЕЛАРУСЬ

Fax: +375 17 226 06 10/ +375 17 222 38 72

Email: contact@president.gov.by        ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! ЕЛЕКТРОННУ АДРЕСУ ЗМІНЕНО!

Звертання: Уважаемый Президент Лукашенко

 

 

І надсилайте копії до дипломатичних представництв у Вашій країні:

Посольство Республіки Білорусь в Україні

Надзвичайний і повноважний посол Республіки Білорусь в Україні

Валентин Володимирович Величко

01901, Україна, м. Київ, вул. М.Коцюбинского, 3

(044) 537-52-00, 537-52-03, факс: 537-52-13

E-mail: ukr@belembassy.org

Web: www.ukraine.belembassy.org

 

 

 

 

ДОДАТКОВА ІНФОРМАЦІЯ

 

Андрій Санніков є відомим білоруським активістом, який раніше працював у якості редактора Хартії 97 (Charter 97), незалежного інтернет-видання, і пішов в опозиційні кандидати президентських виборів 19 грудня в Білорусі. Президент Александр Лукашенко переміг на виборах з майже 80% голосів.

 

Ще до виборів, опозиційні кандидати закликали своїх прихильників зібратися в центрі Мінська після голосування, що завершиться 19 грудня. До 30 000 демонстрантів зібралися і рушили в бік парламенту без перешкод з боку правоохоронних органів, що запинили свій рух, щоб дати демонстрантам пройти. Приблизно о 9 вечора, вони зібралися біля будівлі парламенту, і лідери опозицій виступили із промовою. Приблизно о 10 вечора група з приблизно 20 осіб в масках, що стояли біля дверей парламенту, озброєні палицями, закликали народ до штурму будівлі і почали розбивати вікна. Очевидці повідомляють, що Михайло Статкевич, який виступав у той час, закликав натовп до спокою. Незабаром після цього, приїхав ОМОН та очистив площу від демонстрантів. 

 

Багато активістів опозиції були затримані на демонстрації і наступної ночі. Андрій Санніков був поранений під час розгону демонстрації і був затриманий співробітниками міліції дорогою до лікарні. Його дружина, Ірина Халіп, яка була з ним, повідомила про це у прямому ефірі російської радіостанції. Інший опозиціонер, Володимир Некляєв, був побитий співробітниками правоохоронних органів, коли він ішов на демонстрацію і його витягли з реанімаційного відділення лікарні співробітники міліції. Серед затриманих є Наталя Радіна, редактор інформаційного сайту Хартія 97 (Charter97). В загальній кількості вісімнадцятеро.

 

Amnesty International вважає, що група була атакована за здійснення свого права на свободу вираження думок і вважатиме їх в’язнями совісті, якщо вони будуть засуджені за організацію або участь в подіях 19 грудня.

Посольство Республіки Білорусь в Україні

Надзвичайний і повноважний посол Республіки Білорусь в Україні

Валентин Володимирович Величко

01901, Україна, м. Київ, вул. М.Коцюбинского, 3

(044) 537-52-00, 537-52-03, факс: 537-52-13

E-mail: ukr@belembassy.org

Web: www.ukraine.belembassy.org

 

Шановний пане Валентине Володимировичу!

Я висловлюю своє глибоке занепокоєння долею Андрія Саннікова. Його було побито співробітниками правоохоронних органів, коли він ішов на демонстрацію 19 грудня, і було заарештовано, коли він їхав на машині до лікарні, разом із його дружиною, Іриною Халіп. Вже на той момент в нього були пошкоджені ноги і, за словами очевидців, інших пошкоджень не було.

Проте наступного дня стало відомо із слів його адвоката, що він має інші пошкодження, зокрема синці та порізи на обличчі, руках, він не міг стояти і ледве рухався. В нього можуть бути незворотні пошкодження головного мозку і інші пошкодження. Тож я звертаюся до Вас з проханням забезпечити перевезення Андрія Саннікова до лікарні, де йому нададуть необхідну медичну допомогу.

Також закликаю владу Білорусі до негайних дій щодо захисту Андрія Саннікова та інших демонстрантів від тортур та жорстокого поводження з боку міліції.

Вважаю, що затримання здійснювалося виключно за здійснення людьми свого конституційного права на мирний протест.

Закликаю до негайного і безумовного звільнення Андрія Саннікова та інших затриманих у демонстрації 19 грудня.

 

З повагою,

Олександр Солонтай, Інститут Політичної Освіти

 

88018, м.Ужгород, вул. Турівська, 31, кв. 28

ПАРТНЕРИ

Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image