2020 РІК

Головні загрози для децентрацізації від Олександра Солонтая

4.06.2020

Експерт Інституту Політичної Освіти Олександр Солонтай розгорнув інформаційну кампанію “Врятувати децентралізацію”.  На думку експерта – одна з ключових державних реформ під загрозою. Впродовж 90 днів Олександр буде робити тематичні дописи про децентралізацію на своїй офіційній сторінці у мережі Фейсбук. Знайти всю інформацію можна також за хештегом #врятуватиДецентралізацію.

Ось що опублікував експерт першого дня кампанії, 1-го червня:

“ТОП-5 загроз для децентралізації:

1. Зміни у Виборчий кодекс, які призведуть до встановлення монополії партій на висування кандидатів в депутати на більшості територій України (політична централізація);

2. Продовження внесення змін в бюджетний та податковий кодекси, які призводять до зміни ролі місцевих бюджетів, а саме зростає кількість громад, які перетворюються в каси виплати заробітних плат та оплати послуг без фінансового ресурсу для розвитку (фінансова централізація).

3. Поглиблення економічної кризи, яка вже знекровлює місцеві бюджети та збільшення кількості дотаційних територій;

4. Припинення роботи частини міжнародних організацій та донорів, під гаслом завершення першого етапу децентралізації, коли бажане видається за дійсне, а за гучними процесами об’єднання громад забувається головний зміст – спроможне та дієве самоврядування всієї громади!

5. Неякісна адміністративно-територіальна реформа під місцеві вибори, зокрема утворення мега-районів з включенням до їх складу всіх міст обласного значення та утворенням районних рад (відповідний проект рішення 

вже гуляє кулуарами).


Щось забув? В таблиці подаю приклади сільрад, в яких можуть відбутися вибори на партійній основі, якщо будуть зміни у Виборчий кодекс про партизацію місцевих виборів.

Не згодні?
Будь ласка, напишіть або доповніть в коментарях, обов’язково прокоментую та врахую!”

ПАРТНЕРИ

Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image