2014 рік

В УКРАЇНСЬКІЙ ПОЛІТИЦІ НЕДОСТАТНЯ КІЛЬКІСТЬ ЖІНОК

4.06.2014


«В українській політиці, як і у всій суспільній діяльності, недостатня кількість жінок на відповідальних посадах. З одного боку, жінок багато на рівні сіл та селищ, але вже починаючи з міського та обласного рівня, жінки як правило відсунуті від прийняття рішень. Дуже часто самі жінки не готові брати на себе відповідальність за управління громадами, регіонами, займатися політичною та управлінською діяльністю. Політика в нашій країні має занадто виражене чоловіче обличчя. Дуже часто жінкам бракує управлінських знань та досвіду, зокрема в сфері місцевого самоврядування», вважають в Інституті Політичної Освіти.


Разом з тим, наразі в Україні запланована реформа місцевого самоврядування та вже зупинено його знищення, яке тривало раніше в 2010-13 роках. Тому Інститут в партнерстві з Національним фондом на підтримку демократії США сформував «жіночу групу», яка з одного боку направлена на детальне вивчення місцевого самоврядування, а з іншого боку – на підготовку жінок, які потребують додаткових знань та планують подальшу активність в громадсько-політичній сфері. Так, наприкінці травня – на початку червня у м. Львові в рамках проекту «Посилення місцевої демократії» відбувся семінар, на якому були присутні представниці з усіх регіонів.


Навчальні теми, які були вивчені учасницями на семінарі торкалися особливостей публічних виступів лідерів місцевої громади, різниці між правовим статусом громадського діяча та депутата місцевої ради, побудови команди в місцевій громаді, можливостей співпраці органів місцевого самоврядування та громадського сектору, способів отримання міжнародної технічної допомоги для місцевого розвитку тощо. З групою працювали Андрій Странніков, Оксана Однорал, Любомир Грицак, Сергій Богданенко, Олександр Солонтай та інші експерти.

«Виділення активних жінок в окремі групи, дає свій додатковий ефект. Інтенсивні навчання для жінок підвищують їх рівень мотивації, зацікавленості та виробленню жіночої солідарності» – коментує Віталія Дерябіна з Національно-демократичного інституту міжнародних відносин США.

В найближчий час Інститут Політичної Освіти спільно з партнерами планує продовження навчань для місцевих лідерів, активних жінок та починаючих активістів в місцевих громадах.


Запрошуємо!

Слідкуйте за анонсами!


                                                                                         facebook.jpg

ПАРТНЕРИ

Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image