2015 рік

ВЖЕ НА ЧЕРГОВІЙ СЕСІЇ МІСЬКОЇ РАДИ ДЕПУТАТИ РОЗГЛЯНУТЬ ПРОЕКТ НОВОЇ РЕДАКЦІЇ СТАТУТУ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ МІСТА ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА

10.04.2015

На сайті Івано-Франківської міської ради офіційно оприлюднено проект рішення "Про затвердження Статуту територіальної громади міста Івано-Франківська в новій редакції"

Робота над розробкою нової редакції Статуту територіальної громади міста Івано-Франківська добігає до свого завершення.

Останнім та найбільш вагомим кроком до втілення реформи участі громади міста у самоврядуванні залишилось затвердження проекту документу Івано-Франківською міською радою.

Після проведеного відкритого громадського обговорення та тривалої роботи експертної групи з числа правознавців, політологів, менеджерів державного управління, представників влади, депутатів міської ради, науковців, представників Інституту Політичної Освіти, ГМ "ОПОРА" та громади міста – проект документу оприлюднено на офіційному сайті Івано-Франківської міської ради.

Серед основних відмінностей пропонованого на розгляд депутатів проекту та нині діючого Статуту територіальної громади міста є:

– відсутність норм щодо приналежності територіальних громад сіл Івано-Франківської міської ради до територіальної громади міста Івано-Франківська;

– чітка регламентація процедури звітування перед громадою міста міського голови, депутатів міської ради, виконавчих органів міської ради;

– затвердження норми та процедури реалізації громадою міста права місцевої ініціативи;

– регламентація процедури організації та проведення громадських слухань.

Проект Статуту було обговорено на громадських слуханнях 4 березня 2015 року, також мешканці міста мали змогу у письмовій формі направляти на розгляд експертної групи власні пропозиції щодо його текстової частини.

Варто зазначити, що оприлюднений на сайті міської ради 12 лютого 2015 року попередній проект Статуту зазнав чимало змін у процесі громадського обговорення. Зокрема було зменшено норму кількості необхідних підписів членів територіальної громади під ініційованим проектом рішення з 300 до 200. За пропозицією громадської мережі «ОПОРА» було добавлено норми про обов’язковість звітування перед громадою міських обранців.

Паралельно із розглядом нової редакції Статуту територіальної громади міста на розгляд міської ради буде винесено і проект рішення "Про затвердження Положення "Про місцеві ініціативи в місті Івано-Франківську"". 

У результаті підтримки пропонованих проектів рішення міською радою – місто Івано-Франківськ отримає один із найкращих в Україні механізмів громадської участі у процесі місцевого самоврядування!

"Про затвердження Статуту територіальної громади міста Івано-Франківська в новій редакції"

"Про затвердження Положення «Про місцеві ініціативи в місті Івано-Франківську"

ПАРТНЕРИ

Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image