2009 рік

УКРАЇНА У СУЧАСНОМУ ВИМІРІ ТРАНСКОРДОННОГО СПІВРОБІТНИЦТВА

2.09.2009

„Нові можливості для регіонів: стан законодавчого та нормативного забезпечення транскордонного співробітництва”    За умов орієнтації України на європейську інтеграцію та процеси розширення ЄС транскордонне співробітництво у західних регіонах України набуває важливого значення для економічного і соціального розвитку. В сучасних умовах розширення ЄС до західних кордонів України підвищується значення скоординованої транскордонної співпраці. Поглиблення транскордонного співробітництва відкриває нові можливості для активізації господарської діяльності на периферійних територіях й підвищення їх конкурентоспроможності шляхом об’єднання зусиль та мобілізації природно-ресурсного та інтелектуального потенціалу сусідніх територій. 

Попри всі плюси та переваги транскордонного співробітництва, все ж існує і ряд проблем, які стоять на шляху розвитку цього напрямку співпраці. Насамперед, це пов’язано з тим, що транскордонне співробітництво є новим видом співпраці, а тому основними проблемами тут виступають законодавча неузгодженість і мінливість нормативно-правової бази, що регулює транскордонне співробітництво між Україною та її західними сусідами, нерозуміння суті транскордонного співробітництва, недостатність повноважень органів регіональної влади та нерозвиненість інституцій цього виду співпраці.


     Враховуючи вищенаведене, Інститут Політичної Освіти в партнерстві з Фондом Едуардо Фрея планує реалізувати ряд заходів, покликаних сприяти розвитку транскордонної співпраці.  


Ціллю проекту є:

Сприяння:

  • розвитку транскордонної співпраці між Україною та державами-сусідами;
  • зміцненню економічного потенціалу регіонів;
  • спільному вирішенню екологічних та соціальних проблем;
  • спрощенню механізмів співробітництва державного та місцевого самоврядування;
  • економічному зростанню і соціальній стабілізації прикордонних територій;
  • євро інтеграційним процесам, шляхом проведення просвітницько-ознайомчих заходів для представників істеблішменту (депутатів місцевих рад, активістів місцевих громад, представників ЗМІ, бізнесу) транскордонних територій.

ПАРТНЕРИ

Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image