2009 рік

УКРАЇНСЬКА “МАЙСТЕРНЯ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНТЕГРАЦІЇ”

2.09.2009

      На жаль в українському суспільстві функціонують негативні міфи щодо європейської інтеграції, а особливо стереотипи НАТО.

      Перед молодими депутатами, які в більшості позитивно налаштовані до ЄС і НАТО, постає проблема відсутності знань про це, що означає виклик європейської та Євроатлантичної інтеграції для України, для громад на місцевому рівні.


      Українська “Майстерня європейської інтеграції” реалізується Об’єднанням українців у Польщі (Польща) спільно з Інститутом Політичної Освіти (Україна) в рамках програми «Польська допомога» МЗС Республіки Польща.      Метою даного проекту є покращення розуміння українською молоддю перспектив та викликів, пов’язаних з отриманням Україною членства в ЄС і НАТО, підвищення рівня усвідомлення важливості впровадження європейських стандартів та цінностей, виведення на якісніший рівень змістовну цінність дискурсу про інтеграцію України з європейською спільнотою.


      Інститут Політичної Освіти спільно з Об’єднанням українців у Польщі на основі поданих до участі в програмі анкет відбере на конкурсній основі групу в кількості 20 чоловік, до якої увійдуть молоді депутати місцевих рад та молоді активісти місцевих громад (представники молодіжних організацій, помічники депутатів місцевих рад тощо).


      Протягом реалізації проекту дана група братиме участь в ґрунтовних навчаннях, отримає ретельну інформацію про Європейський Союз і НАТО, знання та інструменти необхідні для залучення особистого потенціалу та потенціалу своїх місцевих середовищ у процес європейської та євроатлантичної інтеграції України.


      Кандидати до участі в Проекті повинні надати рекомендацію від місцевого громадського лідера (ним може бути керівник неурядової організації, науковець, підприємець, священик, місцевий політик).


      Кандидати можуть також рекомендувати себе самі, відповідно обґрунтовуючи заяву своїми здобутками в громадсько-політичному житті своєї громади.


      Під час реалізації проекту рекомендуючі особи отримуватимуть від організаторів інформацію про поступ/розвиток учасника, обсяги отриманих знань з євроатлантичної тематики, пропозиції щодо їх використання в даному місцевому середовищі.


      Учасники пройдуть цикл з трьох триденних навчань в Україні за участю українських та польських експертів.


      Після ґрунтовних навчань, відбудеться практичний візит до Польщі (6 днів) з метою ознайомлення з кращими практиками застосування європейських стандартів.


      Завершальним етапом проекту стане підсумковий семінар в Україні, який матиме на меті розробку висновків та рекомендацій щодо способів залучення громадськості довкола євроатлантичних інтеграційних ідей. Під час семінару буде започатковано неформальний "Форум Майстерні" – механізм продовження співпраці з бенефіціантами після завершення проекту.


      Проект передбачає введення в дію 2 механізмів мультиплікації отриманих результатів:

· учасники будуть зобов’язані провести “Практики Майстерні” в середовищах, з яких походять(працюють) з метою практичного застосування отриманих знань і умінь.

· спільно з рекомендуючими особами бенефіціанти будуть зобов’язані вибрати довільну форму донесення до своєї громади знань, здобутих протягом навчань (виступи в ЗМІ, лекції, тренінги, культурні заходи, тематичні зустрічі, круглі столи, семінари тощо.


      Паралельно з діяльністю проекту відбуватимуться “Євроатлантичні консультації” – зустрічі з суспільними групами (представниками самоврядування, НДО, ЗМІ) в містах, у яких проводитимуться дії проекту.

ПАРТНЕРИ

Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image