Статус проєкту

ПАМ’ЯТАТИ ЗАРАДИ МАЙБУТНЬОГО

    1. Мета та завдання проєкт

Метою даної програми є гармонізація відносин між громадськістю з різних областей України,  шляхом формування змішаних груп учасників проєкт та проведення для них спільних навчань, покликаних сприяти подоланню стереотипів минулого та пошуку шляхів для спільного майбутнього.

2. Цільова група
 
Студенти старших курсів гуманітарних факультетів ВНЗ України, активісти місцевих громад, члени політичних партій, науковці, представники неурядових організацій, журналісти.
 
    3. Обґрунтування актуальності

Складний історичний шлях, який пройшов народ України, тривалий поділ території нашої держави між різними імперіями зумовив формування у свідомості українців, що мешкають у різних регіонах, усталених стереотипів, що у сучасних умовах стають суттєвою перешкодою як на шляху реалізації загально державних проєктів у різних сферах суспільного та економічного життя країни, так і інтеграції України до світових та європейських структур.

Особливо болючим є той факт, що центральні органи влади, особливо після президентських виборів 2010 року, постійно спекулюють питаннями мови, історії та релігії задля власних політичних дивідендів.

Єдиним виходом із цієї непростої ситуації є спілкування представників, особливо політично активної молоді з різних регіонів України з метою знаходження порозуміння, подолання стереотипів, налагодження плідних зв’язків та співпраці заради зміцнення української державності.

Інститут Політичної Освіти у партнерстві з Представництвом Фонду Конрада Аденауера в Україні вже шостий рік поспіль реалізовує проєкт, направлені на розв’язання вищезазначеної проблеми:

  • 2007 рік – проєкт стартував, об’єднавши учасників з двох, найбільш антагоністичних областей – Донецької та Львівської;
  • 2008 рік – участь у проєкті взяли представники Луганщини та Чернівецької області;
  • 2009 рік – участь у проєкті взяли представники Волині, Дніпровщина та АР Крим;
  • 2010 рік – участь у проєкті взяли представники Івано-Франківської, Чернігівської та Запорізької областей;
  • 2011 рік – участь у проєкті взяли представники Закарпатської, Одеської та Харківської областей.

    4. Результати

  • Переосмислення минулого, порозуміння між представниками різних регіонів України;
  • подолання стереотипів, налагодження плідних зв’язків та співпраці;
  • обговорення та пошук шляхів для спільного майбутнього;
  • формування нової політичної еліти в Україні.